W najbliższy weekend ma ruszyć remont mostu Jagiellońskiego, który prowadzi w kierunku pl. Grunwaldzkiego. Cały ruch przejmie bliźniacza przeprawa, która była remontowana w 2014 roku. Prace powinny zakończyć się jeszcze w tym roku.

Przeprawa nad kanałami Odry o długości 60 metrów zostanie zabezpieczona przed korozją i pomalowana. Na dojazdach do przeprawy pojawią się nowe krawężniki i wyregulowany zostanie właz do studni kanalizacyjnych. Realizacja prac wymaga wyłączenia przeprawy z ruchu kołowego i wprowadzenia organizacji ruchu zastępczego.

– To bardzo istotne zadanie, gdyż dotyczy wzmocnienia obiektu, który będzie przenosił ruch związany z obsługą placu budowy Alei Wielkiej Wyspy – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Zakres prac obejmuje m.in. rozbiórkę nawierzchni jezdni aż do płyty pomostowej, zabezpieczenie antykorozyjne oraz położenie nowej izolacji przeciwwodnej. Następnie położony zostanie nowy asfalt ze specjalną siatką wzmacniającą. Remont nawierzchni sięga aż do 20-metrowego dojazdu od strony ul. Krzywoustego.

Generalnym wykonawcą prac jest firma Radpol, która wygrała przetarg. Koszt remontu wyniesie 488 tys. zł.

– Most zostanie zamknięty, a ruch kołowy przerzucony na drugą parę mostów prowadzących na Psie Pole. Ruch dwukierunkowy będzie się zatem odbywał jedną jezdnią – tłumaczy Mazur.

Kierowcy muszą się liczyć ze zwężeniem tuż za skrzyżowaniem ul. Toruńskiej z al. Kochanowskiego. Ruch dwupasmowy w obu kierunkach zostanie przywrócony przy ul. Świętochowskiego.

zdjęcia: Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Hurkacz gra dalej. Wrocławianin w 1/4 finału w Indian Wells

Poprzedni artykuł

Ta ostatnia niedziela i ostatni weekend z pokazami Fontanny Multimedialnej

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.