Mosty Trzebnickie doczekają się w końcu remontu. Po blisko trzech dekadach zarząd ZDiUM doszedł do wniosku, że mosty wymagają renowacji.

Miasto deklaruje, że planowany remont mostu Osobowickiego nie będzie kolidował z procesem renowacji mostów Trzebnickich. Remontu wymagają elementy konstrukcji, podpory, łożyska, izolacja, dylatacja, zabezpieczenie antykorozyjne, nawierzchnia chodników i jezdni, torowisko i trakcja – wylicza rzeczniczka ZDiUM Ewa Mazur. Mosty powstały na początku XX wieku. „Dokumentacja projektowa będzie wymagała uzgodnień i opiniowania z MKZ – dopowiada rzeczniczka. Według drogowców remont mostów potrwa co najmniej rok. Jeszcze w tym roku chcielibyśmy ogłosić przetarg na opracowanie projektu – zapowiada prezydent Jacek Sutryk.

Warto dodać, że rewitalizacja mostów Trzebnickich to nie jedyna tego typu inwestycja we Wrocławiu. Od wiosny trwa – relacjonowana w serwisie video naszego portalu – przebudowa mostów Pomorskich, zaś w 2021 roku rozpoczną się prac związane z nowymi mostami Chrobrego. W planach pozostają remonty mostów: Zwierzynieckiego i Osobowickiego, dla którego rozstrzygnięto już przetarg.

Brexit z czwartku na piątek – co powinni wiedzieć podróżni?

Poprzedni artykuł

Handel naszymi danymi – codzienność, której nie zauważamy

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.