Funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej  zatrzymali obywatela Łotwy na autostradzie A4. Podczas kontroli wykryli 400 tys. sztuk papierosów ukrytych w płytach meblowych. W czynnościach kontrolnych uczestniczył pies służbowy wyszkolony do wykrywania tytoniu i narkotyków. Wartość zatrzymanych papierosów oszacowano na 474 tys. zł.

Podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4, funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali do kontroli busa na polskich numerach rejestracyjnych. Kierującym okazał się obywatel Łotwy.

Przestawione przez kierowcę dokumenty pojazdu jak i przewożonego ładunku w postaci płyt meblowych wzbudziły wątpliwości funkcjonariuszy, które szybko potwierdziła „Shila”- pies służbowy. W specjalnie wyciętych otworach w płytach meblowych ujawniono 400 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy o łącznej wartości 474 tysięcy złotych.

Pojazd zabezpieczono, a obywatel Łotwy odpowie za próbę przemytu nielegalnych papierosów, przedstawiono mu zarzut paserstwa akcyzowego.

Grzegorz Bociek: “Dobrze, że wracają kibice. Bez nich siatkówka nie dawała tyle frajdy!” [WYWIAD]

Poprzedni artykuł

Muzeum i pub Śląska Wrocław powstaną dopiero pod koniec prezydenckiej kadencji

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.