Dzisiaj o godzinie 10:30 w Sycowie nastąpiło oficjalne otwarcie ul. Lawendowej, która jest jedną z głównych dróg gminnych w mieście. 

To już piąta drogowa inwestycja oddana w tym roku do użytku w gminie Syców. Począwszy od największej zrealizowanej w obrębie ulic Kościelnej i Młyńskiej z rewitalizacją przestrzeni miejskiej, przez ul. Mikołaja Reja, łączącą się właśnie z ul. Lawendową, drogę powiatową w miejscowości Działosza oraz nowo wybudowaną ul. Bolesława Szczodrego.

Ulica Lawendowa to ważniejsza droga gminna, która prowadzi wzdłuż największego w Sycowie osiedla domków jednorodzinnych, a także jest drogą przelotową do gminnej miejscowości Wioska, mijając po drodze jeden z największych i wyróżniających się w Sycowie zakładów produkcji mebli ze stali nierdzewnej Pro Ascobloc. To ważna dla tej części miasta inwestycja, a po raz pierwszy została dofinansowana z takich środków – podkreślił burmistrz Sycowa Dariusz Maniak.

Na uroczyste otwarcie zmodernizowanej ulicy Lawendowej przybył wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, gdyż 75% kosztów kwalifikowalnych pokryte zostało z Funduszu Dróg Samorządowych. Cała Inwestycja kosztowała 194 941 zł, z czego 146.205,75 zł to wspomniane dofinansowanie. Jako wojewoda dolnośląski zdaję sobie sprawę, że to nie jest inwestycja dużych rozmiarów, ale pierwsza w tej gminie. Wiem, że zostały już złożone kolejne wnioski, w których kwoty są większe o jedno zero stąd trzymam kciuki za pozytywne rozstrzygnięcie przez komisję kolejnych projektów. Dofinansowania dla budżetu gminy to ogromne wsparcie w realizacji remontów, przez co wzrasta bezpieczeństwo i komfort w użytkowaniu dla mieszkańców, a o to chodzi. Oby było jak najwięcej takich realizacji, czego Państwu życzę – stwierdził Jarosław Obremski.

Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania „Przebudowa drogi gminnej 1016820D ul. Lawendowa w Sycowie w celu poprawy standardów technicznych oraz zwiększenia dostępności transportowej do ośrodków gospodarczych i dostępu obszarów wiejskich”.

Otwarcie tej drogi nie zapowiada jednak końca odbiorów inwestycji w gminie Syców w tym roku. Trwają już ostatnie przygotowania do otwarcia świetlicy wiejskiej w Stradomi Wierzchniej, finalizowane są prace projektowe kolejnych kilku inwestycji w samym Sycowie, a na obszarze wiejskim wkrótce rozpoczną się prace terenowe.

Bartłomiej Pawłowski w Śląsku Wrocław – będzie wzmocnienie ofensywy

Poprzedni artykuł

„Niezwykła Kraina” – w Wołowie działa ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczo-wychowawczy

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. Ciekawe kiedy zrobią drogę Syców kozia bo tam jest dramat

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.