W związku z napaścią Rosji na Ukrainę, Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski razem z Zarządem Województwa Dolnośląskiego – w porozumieniu z Zarządem Kolei Dolnośląskich S.A. – podjęli decyzję o darmowych przejazdach pociągami Kolei Dolnośląskich dla wszystkich obywateli ukraińskich.
Każdy pasażer Kolei Dolnośląskich z obywatelstwem ukraińskim otrzyma tzw. bilet zerowy. Nowe zasady obowiązują od 26 lutego 2022 r. do niedzieli, 6 marca.
W zależności od rozwoju sytuacji na Ukrainie, termin obowiązywania ulgi może zostać przedłużony.
Wyrażamy solidarność z Narodem Ukraińskim oraz gotowość do udzielenia pomocy – jednym z działań jest umożliwienie bezpłatnych przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich obywatelom ukraińskim – mówi Cezary Przybylski Marszałek Województwa Dolnośląskiego.