Zaczęło się od kontroli pojazdu. Szybko okazało się, że kierowca ma przy sobie sporą ilość marihuany i amfetaminy. Gdy doszło do przeszukania mieszkania tego mężczyzny, policjanci znaleźli kolejne narkotyki. W sumie zabezpieczono ponad 6,7 kg środków odurzających. W trakcie akcji policjanci odnaleźli też rower, który jak się okazało, został utracony na terenie Koszalina.

Przebieg całej sprawy był następujący… Najpierw policjanci na podstawie zgromadzonych informacji ustalili samochód, którym poruszał się mężczyzna przewożący znaczną ilość środków odurzających. Biorąc pod uwagę bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, a także ewentualną możliwość, że kierowca może podjąć próbę ucieczki, funkcjonariusze biorący udział w akcji wyczekali na najbardziej dogodną sytuację do jego schwytania.

W jednej z podwrocławskich miejscowości obserwowane auto przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zostało zatrzymane do kontroli. 42-latek siedzący za kierownicą był kompletnie zaskoczony takim obrotem sprawy. Po kilku chwilach informacje policjantów biorących udział w działaniach potwierdziły się. W trakcie przeszukania pojazdu znaleźli oni w reklamówce znaczną ilość amfetaminy oraz marihuany. W aucie znajdowały się również pieniądze w kwocie blisko 6,5 tys. zł.

Kontynuując działania funkcjonariusze przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny ujawniając kolejne środki odurzające w postaci tabletek extasy, amfetaminy i marihuany. Łączna ilość amfetaminy jaka została zabezpieczona w tej sprawie to prawie 3,5 kg tego narkotyku. W przypadku extasy ilość zabezpieczonej substancji to 883 sztuki tabletek i proszku o łącznej wadze blisko 2,4 kg. W trakcie prowadzonych czynności zabezpieczono również ponad 800 gram marihuany.

W lokalu znajdowały się ponadto elektroniczne wagi służące do porcjowania. Natomiast w użytkowanym przez mężczyznę garażu znaleziono rower. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach stwierdzono, że został utracony na terenie Koszalina.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Obecnie policjanci sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków, a także to, co zatrzymany mężczyzna zamierzał z nimi zrobić. Sprawa jest zatem rozwojowa.

Poprzez: KMP Wrocław

Wrocław potrzebuje mieszkań – rozbudowa Ołtaszyna jest dobrą odpowiedzią?

Poprzedni artykuł

Zbliża się wspaniały sezon na najpiękniejszej scenie – Opera Wrocławska nawet latem tętni sztuką [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.