Wytężona praca policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z dolnośląskiej komendy wojewódzkiej i prokuratorów z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu oraz skrupulatnie zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwoliły skierować do sądu akt oskarżenia wobec Łukasza W. ps. „Gekon” – znanego członka wrocławskiego półświatka.

Mężczyzna ten, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz w warunkach powrotu do przestępstwa, uczestniczył w obrocie ponad 56 kilogramami marihuany. Postępowanie prowadzone wobec niego stanowi element dużej sprawy dotyczącej sprzedaży znacznych ilości środków zabronionych, w toku której śledczy postawili zarzuty blisko 90 osobom, zarzucając im szereg przestępstw narkotykowych.

Intensywna praca śledczych i przeprowadzony przez nich szereg czynności skutkował zgromadzeniem obszernego materiału dowodowego, który pozwolił na skierowanie do sądu aktu oskarżenia wobec zatrzymanego 41-latka. Łukaszowi W. postawiono zarzuty między innymi uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środka odurzającego w postaci marihuany – łącznie ponad 56 kg tego narkotyku. Z tego co najmniej 6 kg sprzedawał następnie innym osobom, natomiast innemu mężczyźnie, za płatną „ochronę”, umożliwiał sprzedaż na terenie Wrocławia pozostałych co najmniej 50 kg. Z tego przestępczego procederu Łukasz w. uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Sprawą wprowadzania przez „Gekona” do obrotu znacznych ilości środków zabronionych zajmowali się funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wspólnie z prokuratorami Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Postępowanie prowadzone wobec Łukasza w. stanowi element innej dużej sprawy dotyczącej sprzedaży znacznych ilości środków zabronionych, w toku której śledczy postawili zarzuty blisko 90 osobom, zarzucając im szereg przestępstw narkotykowych. Wobec większości z tych osób – 69 – zapadły już prawomocne wyroki skazujące, zaś wobec kolejnych 17 osób skierowano do sądu akty oskarżenia.

Łukasz W. ps. „Gekon” decyzją sądu aktualnie przebywa w areszcie. Trafił do niego po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, do którego doszło chwilę po tym, jak opuścił areszt, gdzie przebywał w związku z inną sprawą.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

„Mistrz” z Piotrem Głowackim w roli pięściarza z KL Auschwitz – pierwszy zwiastun i nowa data premiery [VIDEO]

Poprzedni artykuł

Zmarł Ryszard Kotys – był aktorem nie tylko jednego serialu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.