Kibice Śląska Wrocław, dzień po rewanżowym meczu z Paide Linnameeskond, udali się na Litwę. Fani klubu ze stolicy Dolnego Śląska wsparli polskie szkoły na Wileńszczyźnie.

Chęć pomocy naszym rodakom z Wileńszczyzny, kiełkowała w nas już od jakiegoś czasu. Udało nam się nawiązać współpracę z dyrekcją polskiej szkoły i uzyskaliśmy informację, jakie artykuły są najbardziej potrzebne. Polacy na Wileńszczyźnie stanowią największą mniejszość i mimo, że żyją na Litwie to podtrzymują na tych ziemiach polskie tradycje zachowując swoją narodową tożsamość. – mówią cytowani przez klubową stronę internetową przedstawiciele Stowarzyszenia Wielki Śląsk.

Fani, którzy udali się na Wileńszczyznę, przeprowadzili zbiórkę zabawek i artykułów szkolnych. Jak sami powtarzają, to potrzeba serca i pamięć o przodkach wyzwoliła w nich chęć do tej akcji.

Mimo że dzisiaj Wilno leży w granicach Litwy, to cały czas czuć w tym mieście polskiego ducha. Dlatego tak ważne jest, aby wspierać tych Polaków, którzy pozostają na ziemiach dawnych Kresów II Rzeczypospolitej i pielęgnują polskie tradycje. – zaznacza Przemysław Piwowarski, prezes Stowarzyszenia Wielki Śląsk.

Filip Macuda
foto: slaskwroclaw.pl

Zwolnienie prezes Hali Stulecia i zmiana na fotelu przewodniczącego w Radzie Miejskiej – komentarz Nowoczesnej [WIDEO]

Poprzedni artykuł

Poznaliśmy potencjalnego rywala Śląska Wrocław w 3. rundzie el. Conference League!

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.