W połowie kwietnia br. nastąpi zmiana w składzie zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Jak podano w oficjalnym komunikacie Rada Nadzorcza Spółki mając na względzie wolę zsynchronizowania okresu kadencji i mandatu podjęła uchwały składu zarządu miedziowego koncernu na XI kadencję. Od 16 kwietnia br. spółką kierować będzie zarząd w składzie:

  1. Marcin Chludziński – jako prezes zarządu,
  2. Andrzej Kensbok – jako wiceprezes zarządu ds. finansowych,
  3. Adam Bugajczuk – jako wiceprezes zarządu ds. rozwoju,
  4. Paweł Gruza – jako wiceprezes zarządu ds. aktywów zagranicznych.

Zdecydowano ponadto o ogłoszeniu konkursu na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. produkcji. Komunikat w tej sprawie jest dostępny w serwisie internetowym spółki. Ponadto formalnie cały zarząd KGHM w dotychczasowym składzie został odwołany z dniem 15 kwietnia br. Do pracy na swoich obecnych stanowiskach nie pozostaną wiceprezes ds. finansowych Katarzyna Kreczmańska-Gigol oraz wiceprezes ds. produkcji Radosław Stach.

Nową osobą w zarządzie lubińskiej spółki będzie Andrzej Kensbok, który obecnie jest jeszcze prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W nowym składzie zarządu KGHM będzie się zajmować obszarem finansowym koncernu. Zanim w lutym 2020 r. zaczął pracę w PGZ, w 2019 r. był dyrektorem zarządzającym ds projektów strategicznych w KGHM Polska Miedź oraz prezesem zarządu spółki KGHM International.

Profesor Krzysztof Simon z Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego

Poprzedni artykuł

“Wielka Woda”. Produkcja Netflixa o powodzi tysiąclecia

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.