Trzeba zawsze pamiętać o swojej karcie płatniczej. Przekonała się o tym pewna mieszkanka jednej z podwrocławskiej miejscowości Siechnice, która kilka dni temu powiadomiła Policję o tym, że zaginęła jej karta płatnicza. Co gorsze, z konta zaczęły znikać pieniądze i to w znacznej ilości. Funkcjonariusze rozpoczęli działania, które miały ustalić co stało się z mieniem właścicielki karty.

Kryminalni z Siechnic szybko namierzyli osobę, która może stać za tym przestępstwem. Okazała się nią… wnuczka okradzionej kobiety. Jednak 23-latka nie przebywała w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze ustalili, że sprawczyni może przebywać poza terenem działania wrocławskich policjantów, tylko w Łodzi, gdzie próbowała ukryć się przed stróżami prawa.

Właśnie w stolicy województwa łódzkiego doszło do zatrzymania 23-latki. Była bardzo zaskoczona, kiedy do jej drzwi zapukali policjanci pionu kryminalnego siechnickiego komisariatu wraz z policjantami z komendy miejskiej. Kobieta, po założeniu jej kajdanek, została przewieziona do IV Komisariatu Policji w Łodzi, gdzie dzięki obszernym materiałom dowodowym zebranym przez funkcjonariuszy, usłyszała aż 47 zarzutów dokonania kradzieży z włamaniem, na łączną kwotę przekraczającą 40 tys. zł.

23-latka mocno nadużyła zaufanie swojej babci. Przyznała się do popełnienia wszystkich tych czynów, a także dobrowolnie poddała karze ustalonej przez prokuratora. Kobieta otrzymała karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, dozór kuratora, a przede wszystkim obowiązek naprawienia szkody, czyli oddania babci skradzionych pieniędzy. 23-latka będzie musiała również uiścić wszelkie opłaty sądowe.

W dzisiejszych czasach znaczna ilość transakcji dokonywana jest nie w formie gotówkowej, ale właśnie poprzez płatności elektroniczne. Jest to nie tylko wygodne, ale i bezpieczne. Nie trzeba nosić przy sobie gotówki, którą wszak łatwo można zgubić. Jednak korzystanie z kart płatniczych też niesie pewne ryzyko. Zwłaszcza, jeśli ta dostanie się w niepowołane ręce i nie zostanie w porę zablokowana.

Poprzez: KMP Wrocław

Śląsk bliżej podium PKO BP Ekstraklasy – coraz bliżej europejskie puchary?

Poprzedni artykuł

Wakacje 2020: euro tańsze nie będzie [VIDEO]

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.