Kąpielisko “Kłokoczyce” zamknięte na stałe. Remont? Nie ma takich planów

Kąpielisko “Kłokoczyce” zostało definitywnie zamknięte. Basen zlokalizowany przy ul. Kłokoczyckiej 2 został zamknięty ze względu na zły stan techniczny obiektu. Zarządcą miejsca jest Młodzieżowe Centrum Sportu i nie planuje ono remontu. Oznacza to, że lato 2022 roku było ostatnim sezonem, kiedy wrocławianie mogli korzystać z tego obiektu.

Po zakończeniu sezonu 2022 przeprowadzono przegląd stanu technicznego obiektu. Ekspertyza wykazała, że kąpielisko nie nadaje się do dalszej eksploatacji.

Jeszcze nie tak dawno, bowiem w kwietniu 2023 roku, Urząd Miejski Wrocławia ogłosił konsultacje społeczne dotyczące przyszłości tego miejsca. Rozważano możliwości zagospodarowania zarówno basenu, jak i terenu, który go otacza. Mieszkańcy proponowali remont, ale zarządca, którym jest Młodzieżowe Centrum Sportu, stwierdził że to nieopłacalne działanie. Koszty niezbędnych do wykonania prac oszacowano na około 6 milionów złotych. To kwota, za którą można byłoby wyremontować jedynie infrastrukturę basenową. Nie uwzględniając remontu budynku z administracją i szatniami, który także wymagałby remontu.

Dziś nieznana jest przyszłość tego terenu. Nie wiadomo, jak zostanie zagospodarowany, choć miałby zostać przeznaczony na cele rekreacyjno-sportowe.

Przypomnijmy, że w niedalekim sąsiedztwie kąpieliska powstaje kolejny wrocławski Aquapark. To obiekt na Zakrzowie, które otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał przyszłego roku.

Następny wpis

Komentowane 3

 1. Anonim says:

  W pewnym sensie jest to zrozumiałe biznesowo. Kąpieliska otwarte w naszym klimacie sprawdzają się przez góra trzy miesiące, utrzymywać trzeba przez cały rok więc kasa się nie spina. Jednakże wydaje się, że takie ośrodki pełnią również rolę społeczną a nie tylko biznesową a kąpieliska otwarte to jednak jest inna specyfika wypoczynku.
  Odrębnym zagadnieniem jest utrzymanie tego co zostało przy życiu (Glinianki i Morskie Oko). O ile Glinianki są stosunkowo nowym obiektem (lata 80-te XXw.) o tyle Morskie Oko, które powinno mieć status ochrony konserwatora zabytków, niestety ulega corocznej degradacji. I to jest prawdziwy skandal, a nie likwidacja Kłokoczyc.

 2. Anonim says:

  Przykre jest to że włodarze miasta w tym prezydent który nawet nie kosi trawy we Wrocławiu nie dbają o mieszkańców. Basen jest potrzebny. Nie chcą Wyłożyć parę groszy .

 3. Anonim says:

  Skoro w 2022 stwierdzili że basen nie nadaje się to co robili przez rok. Teren stoi. Trzeba go utrzymywać. Nie służy mieszkańcom. Do dymisji powinni się podać rządzący Wrocławiem..bo to dekoracja naszych pieniędzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

Reklama

timcatering katering

Ostatnie aktualności