DrabikPany, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata. W poniedziałek trafił do szpitala w Katowicach. Zmarł we wtorek nad ranem. Dziennikarz otrzymał liczne nagrody – Dziennikarza Roku w konkursie Grand Press, Złotą Telekamerę w kategorii Informacje oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty. W 2003 roku zmagał się z nowotworem, o czym napisał książkę.

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Ukończył studia z komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Studiował również prawo i filologię polską. 

Durczok w latach 1993-2006 był dziennikarzem Telewizji Polskiej, potem przez 9 lat pracował w TVN jako prowadzący Faktów. W latach 2005-2007 prowadził Kontrwywiad RMF FM. Od marca do listopada 2012 roku był felietonistą w tygodniku „Wprost”. Między 2016 a 2019 rokiem Kamil Durczok był wydawcą i redaktorem naczelny portalu Silesion.pl. W latach 2016-2017 był gospodarzem programu „Brutalna prawda. Durczok ujawnia” (później pod nazwą Durczokracja) w Polsat News.

Nowe i sprawne sądy – fundamentalna reforma sądownictwa

Poprzedni artykuł

Szpital w Wałbrzychu zapowiada działania po nieprawdziwych informacjach o odejściu chirurga od stołu operacyjnego

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.