zdjęcia: materiały prasowe

W zabytkowym budynku przy ul. Wita Stwosza 33-35 powstaną wkrótce luksusowe apartamenty na wynajem krótkoterminowy, powierzchnie biurowe oraz restauracje. Kamienica powstała w 1899 roku dla Schlesischer Bankverein. Od momentu jej wybudowania do 2019 roku była siedzibą różnych banków.

Obecnym właścicielem obiektu jest firma Dolnośląskie Inwestycje SA, która zamierza odrestaurować obiekt. Mają tam powstać luksusowe apartamenty pod wynajem krótkoterminowy, powierzchnie biurowe oraz strefa restauracyjna.

Na najniższych kondygnacjach – na parterze i wysokiej na cztery metry piwnicy zaplanowano nowoczesny kompleks multigastronomiczny. Pod jednym dachem goście kompleksu będą mieli do wyboru osiem restauracji, w których serwowane będą dania kuchni z całego świata. Inwestor rozpoczął już podpisywanie umów z najemcami. Na razie jednak

Aby miejsce to było dostępne dla gości niezależnie od pogody, dziedziniec zostanie osłonięty szklanym dachem, rozpostartym nad trzecim piętrem budynku.

W zmodernizowanych pomieszczeniach znajdą się również dwa kompleksy biurowe oraz 111 niewielkich apartamentów hotelowych o powierzchni od 20 do ponad 40 mkw. Będą one usytuowane na kondygnacjach powyżej parteru. Głównym przeznaczeniem inwestycji jest wynajem hotelowy krótkoterminowy.

Po zakończeniu modernizacji kamienica ma przyjąć nazwę „Rezydencja Bankowa”. Ponowne oddanie budynku do użytku zaplanowano na czwarty kwartał 2023 roku.

Nocny Kochanek, Kult, Organek i nie tylko. [PLAN 3-MAJÓWKI]

Poprzedni artykuł

Śląsk zagra w piątek sparing z Wartą Poznań. Potem lot do Turcji

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.