Pomiędzy trzema parkami na kultowych Krzykach dla Kameralnej Olszówki – takie miejsce wybrał deweloper, który budowę rozpocznie na początku przyszłego roku.

Na lokalizację deweloper wybrał Krzyki–Partynice. Kameralna Olszówka stanie przy skrzyżowaniu ul. Skarbowców i Szarugi. Najnowsza inwestycja mieszkaniowa ROBYG WPB to 3-piętrowy budynek wielorodzinny z dziedzińcem i garażem podziemnym. Jej największe zalety to kameralna atmosfera oraz przemyślane układy mieszkań z bardzo poszukiwanymi teraz ogródkami i balkonami. Na uwagę zasługuje też wspaniała lokalizacja, zielone otoczenie i dobrze rozwinięta infrastruktura usługowa.

Chcemy być obecni w różnych częściach Wrocławia. Od momentu debiutu na Jagodnie dynamicznie rozwijamy działalność w tym mieście i nie zamierzamy zwalniać tempa. Już teraz oferujemy setki mieszkań. Powiększamy bank ziemi i konsekwentnie wzbogacamy ofertę, tak aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom różnych grup potencjalnych klientów – mówi dyrektor ds. sprzedaży i marketingu ROBYG S.A. Joanna Chojecka. Kameralna Olszówka to pierwsza inwestycja mieszkaniowa, którą od początku do końca Grupa ROBYG prowadzi pod szyldem ROBYG WPB.

W Kameralnej Olszówce zaprojektowano jedynie 55 mieszkań o powierzchni od 40 do 80 mkw. To różnorodne układy od 2 do 4 pokoi. Mieszkania na parterze będą miały ogródki i rolety zewnętrzne, a te położone wyżej – loggie i balkony z przeszklonymi balustradami. – Projektując funkcjonalne mieszkania, braliśmy pod uwagę różnorodne potrzeby ich przyszłych mieszkańców. Wybierając najbardziej popularne układy, chcieliśmy spełnić oczekiwania zarówno singli, par, jak i rodzin – uzasadnia Joanna Chojecka. – Właśnie rozpoczęliśmy sprzedaż. Na start przygotowaliśmy oferty specjalne – dodaje. W Kameralnej Olszówce znajdzie się także parking podziemny, pomieszczenia na rowery i wózki. Na zewnątrz powstaną dodatkowe miejsca parkingowe i zielone patio. Do budynku prowadzić będą dwa wejścia.

Kameralna Olszówka powstanie pomiędzy trzema parkami: Południowym, Grabiszyńskim i planowanym parkiem Krzyckim. Kolejnym popularnym miejscem rekreacji w pobliżu jest Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice. Dodatkowym walorem lokalizacji jest malowniczy potok Olszówka Krzycka, od którego nazwę wzięła inwestycja. Mieszkańcy Kameralnej Olszówki będą mieli blisko nie tylko do zielonych terenów rekreacyjnych, ale także do komunikacji miejskiej, sklepów, szkół i przedszkoli, restauracji oraz obiektów sportowych. Krzyki to przecież piękna i kompletna dzielnica, którą wrocławianie upodobali sobie szczególnie – zauważa Joanna Chojecka.

W projekcie Kameralnej Olszówki są ekologiczne i nowoczesne rozwiązania, które przyniosą mieszkańcom realne oszczędności i inne wymierne korzyści. Standardem Grupy ROBYG jest Smart House marki Keemple w cenie każdego mieszkania. To inteligentny system do zarządzania multimediami, monitoringiem i oświetleniem, dzięki któremu można m.in. zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, a tym samym wspomagać środowisko i jednocześnie obniżyć rachunki za prąd nawet o 30%. Na dachu budynku zostaną zamontowane panele słoneczne, dające ekologiczną energię do oświetlania części wspólnych. To także sposób na niższe rachunki za prąd. Podobnie jak energooszczędne oświetlenie LED wewnątrz budynku.

Budowa Kameralnej Olszówki rozpocznie się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Planowany termin zakończenia prac to trzeci kwartał roku 2022. Inwestycję prowadzi ROBYG WPB – marka powstała w ubiegłym roku dzięki przyłączeniu do Grupy ROBYG Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego, które może pochwalić się 60-letnią tradycją na rynku lokalnym.

  • W rezultacie Grupa ROBYG, działająca na polskim rynku od 19 lat, przejęła od WPB cztery projekty mieszkaniowe: Uroczysko na Sołtysowicach, Wojszyckie Alejki na Wojszycach, Willę nad Potokiem na Muchoborze Wielkim i Osadę Leśna Przystań na Osobowicach. Wszystkie te inwestycje są teraz pod szyldem ROBYG WPB. Osada Leśna Przystań jest już ukończona i wyprzedana, pozostałe projekty są w trakcie realizacji.
  • Najbardziej zaawansowane są prace nad Willą nad Potokiem na Muchoborze Wielkim – mieszkańcy odbiorą klucze już w lutym. Na Sołtysowicach trwa budowa Uroczyska II, a niedawno rozpoczęła się budowa Uroczyska III. Pierwszy etap tego osiedla został w tym roku oddany do użytkowania. Deweloper zdecydował się rozbudowywać także osiedle Wojszyckie Alejki. Realizacja pierwszego etapu dobiega końca, ale zaplanowano jeszcze dwa.
  • Największą inwestycją Grupy ROBYG we Wrocławiu jest osiedle ROBYG Jagodno. Na Jagodnie aktualnie powstają trzy etapy, składające się w sumie z pięciu budynków wielorodzinnych oraz domów w zabudowie jednorodzinnej: szeregowych i atrialnych. Pierwsze mieszkania będą gotowe do odbioru wiosną przyszłego roku. Deweloper niedawno dodał do oferty pierwszą część nowego etapu – E.
  • Przez 19 lat działalności Grupa ROBYG sprzedała w Polsce 22 tysiące mieszkań. Obecnie w budowie ma 6500 mieszkań. Deweloperowi zaufało już 70 tysięcy klientów. Obecnie ma w ofercie 1700 mieszkań, zaś cały bank ziemi w posiadaniu dewelopera daje perspektywy na 17 000 lokali.

„Wrocław, trzymając się języka polskiego jest rodzaju męskiego, ale jest on przede wszystkim wspólnotą, ta zaś jest rodzaju żeńskiego” – mówi prezydent miasta Jacek Sutryk

Poprzedni artykuł

Nowe życie autobusowej tapicerki – niecodzienna inicjatywa pracownicy MPK

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. Bardzo mi się podoba zarówno projekt osiedla, jak i lokalizacja. Sam szukam teraz mieszkania we Wrocławiu i każdy taki news mnie cieszy – dobrze, że się dzieje!

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.