Już w najbliższy czwartek, 16 marca, rozpocznie się IV Szkolna Konferencja Klimatyczna. Potrwa ona do niedzieli, 19 marca. W programie wiele ciekawych paneli i prelekcji, m.in. Klimatyczne Q&A z Kasią Gandor, dyskusja o energetyce atomowej czy też o miastach w obliczu zmian klimatu. To i wiele więcej na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, nie tylko dla uczniów i studentów – organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych.
Szkolna Konferencja Klimatyczna to wydarzenie tworzone od 2020 roku przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia i Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. W tym roku współorganizatorami są również Zakład Porównawczej Administracji Publicznej WPAiE Uniwersytetu Wrocławskiego i koło studenckie ISKRA, a dzięki temu Konferencja ma charakter naukowy i będzie odbywać się pod nazwą “Odpowiedzialność za klimat. Partycypacja młodzieży w zrównoważonym rozwoju planety Ziemi”.
– Konferencję kierujemy przede wszystkim do naszych rówieśników, uczniów i studentów, jednak nie zamykamy wyłącznie się na te grupy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą posłuchać i porozmawiać o zmianach klimatu – mówi Jagoda Pijaczyńska, jedna z organizatorek Konferencji.
Tegoroczna, czwarta, edycja Konferencji będzie gościła od czwartku do soboty (16-18 marca) na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego w budynkach C (ul. Więzienna 8-12) i D (ul. Uniwersytecka (7-10), gdzie będą odbywały się panele i prelekcje. Natomiast na niedzielę (19 marca) zaplanowany jest spacer przyrodniczy po parku Grabiszyńskim.
– Udało nam się w tym roku zaprosić naprawdę znakomitych prelegentów i prelegentki. Będę z nami m.in. Kasia Gandor, Johnny Dabrowski, Laura Kwoczała, Cezary Grochowski, a ze świata nauki m.in. dr hab. Bożena Ryszawska z UEWr, dr hab. inż Tomasz Kowalczyk z UPWr, czy dr hab. Marcin Napiórkowski. – zapowiada Jakub Janas, jeden z organizatorów Konferencji – Nasi goście będą brali udział w panelach i będą wygłaszali prelekcje, m.in. o podstawach mechanizmu zmian klimatu, uchodźstwie klimatycznym, klimatycznym storytellingu, istotności bagien, wodzie i retencji, czy lasach.
Wszystkie szczegóły w social mediach Szkolnej Konferencji Klimatycznej.
Na wydarzenie obowiązują zapisy -> forms.gle/PgjgtbmuHWaZsGby7
Gratuluję inicjatywy!