W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu brakuje prawie wszystkich grup krwi. Niskie stany magazynowe spowodowane są okresem urlopowym oraz pandemią COVID-19. Sytuację mogą poprawić zbiórki w mobilnych punktach poboru.

Dzisiaj bezcenny dar życia będzie można przekazać przy Sky Tower. Krwiobus zaparkował przed budynkiem punktualnie o godz. 12:00. Na pierwszych 15 krwiodawców, oprócz standardowych pakietów czekają vouchery do Punktu Widokowego, znajdującego się na 49. piętrze wieżowca.

3 sierpnia po raz kolejny ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu stanie przed Sky Tower. W lipcu ochotnicy przekazali tu łącznie niemal 7 litrów krwi, którą otrzymali pacjenci onkologiczni, ofiary wypadków drogowych i osoby poddawane zabiegom chirurgicznym. Choć sezon wakacyjny w pełni, organizatorzy apelują o pełną mobilizację i liczne włączenie się w sierpniową akcję. Zapewniają też, że w związku z obecną sytuacją, donacje odbywają się z zachowaniem szczególnych środków ostrożności. Rejestrację dawców poprzedza sprawdzenie temperatury ciała, dezynfekcja rąk oraz wypełnienie formularza, dotyczącego przebycia lub objawów COVID-19 oraz potencjalnego kontaktu z zarażonymi. Dodajmy, że krew może oddać każda zdrowa i pełnoletnia osoba, po okazaniu dowodu tożsamości ze zdjęciem.

Bardzo cieszymy się, mogąc ponownie zorganizować jedną z naszych akcji wyjazdowych w tak charakterystycznym punkcie miasta. Wierzymy, że dobór dogodnej lokalizacji wpłynie pozytywnie na frekwencję i wspólnie uda nam się pomóc pacjentom dolnośląskich szpitali i klinik. Gorąco apelujemy o liczne przybycie i włączenie się do akcji. Jednocześnie przypominamy o konieczności wzięcia ze sobą maseczki – zachęca Monika Kopeć z RCKiK we Wrocławiu.

Mobilny ambulans będzie czeka na krwiodawców przed Sky Tower (od ul. Szczęśliwej) 3 sierpnia w godz. 12:00 – 16:00. Wszyscy uczestnicy zbiórki otrzymają pakiet 8 czekolad oraz upominki, a 15 pierwszych dodatkowo vouchery do Punktu Widokowego.

Debiut bonu turystycznego – w pierwszy weekend niemal 3000 płatności

Poprzedni artykuł

Robot do walki z koronawirusem – urządzenie powstało we Wrocławiu i już jest stosowane

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.