KomunikacjaWiadomościWideo/Galerie

Jutro rozpocznie się remont pl. Jana Pawła II – potrwa do marca [WIDEO]

0

Zakończyły się trzy ważne inwestycje torowe. Mowa o placu Strzegomskich, skrzyżowaniu Krupniczej z Kazimierza Wielkiego i skrzyżowanie Hallera i Powstańców Śląskich. Łączny koszt tych prac to ponad 6 mln złotych. Już jutro ruszy natomiast przebudowa placu Jana Pawła II, która potrwa do marca.

Tramwaje jeżdżą po skrzyżowaniu Hallera i Powstańców Śląskich / fot. Filip Macuda

Wszystkie trzy remonty zakończyły się przed planowanymi terminami.

Remont wkracza na plac Jana Pawła II

Przed nami kolejna ważna i duża inwestycja, która potrwa do marca. W ocenie prezesa MPK Krzysztofa Balawejdera, te prace nie spowodują większych utrudnień. — Remont pl. Jana Pawła II nie będzie powodował żadnych większych utrudnień na tym placu. Największe utrudnienia są już w tym momencie, a dalej będzie tylko lepiej. Remont będzie trwał do marca żeby zrobić go rozsądnie. Można to zrobić na raz i trwałoby to 3 miesiące, ale byłby to armagedon. Chcemy tego uniknąć stąd etapowanie tej inwestycji — mówi Krzysztof Balawejder.

Równolegle do prac odbywających się nad placem, ZDiUM będzie prowadził roboty podziemne. Chodzi o uszczelnienie przejścia podziemnego i odprowadzenie wody opadowej. — Każdy kto przechodził pod pl. Jana Pawła II wie, że jest tam taki specyficzny mikroklimat. Solanka, czuć wymieszany zapach toalety i wilgoci. Chcemy zrobić wszystko aby to przejście w końcu było suche i za to zadanie odpowiada ZDiUM — tłumaczy prezes MPK Wrocław.

 • I ETAPwymiana rozjazdów od strony ul. św. Mikołaja i Ruskiej.
  • Rozpoczyna się już w sobotę, 28 sierpnia.
  • Będzie realizowany bez wprowadzania dodatkowych zmian w komunikacji tramwajowej.
  • Tramwaje linii 3, 10, 20, 31, 33 będą kursowały – tak jak dotychczas – skręcając z ul. Legnickiej w Podwale (i odwrotnie).

 • II ETAP – wymiana rozjazdów od strony ul. Legnickiej
  • Tramwaje będą kursowały we wszystkich pozostałych relacjach: Podwalem na wprost, a także w relacji skrętnej: od strony mostu Sikorskiego w Ruską i z ul. św. Mikołaja w stronę mostu Sikorskiego.

 • III ETAP – wymiana skrzyżowania torów na środku placu
  • Tramwaje będą kursowały w relacjach skrętnych, tj. od strony pl. Orląt Lwowskich w Legnicką (i z powrotem), od strony mostu Sikorskiego w Legnicką (i z powrotem), od strony ul. św. Mikołaja w stronę mostu Sikorskiego i od strony mostu Sikorskiego w ul. Ruską.

 • IV ETAP – wymiana rozjazdu od strony mostu Sikorskiego
  • Tramwaje będą kursowały prosto z Legnickiej w stronę ul. Ruskiej, z ul. św. Mikołaja w stronę Legnickiej, oraz od strony placu Orląt Lwowskich w Legnicką (i odwrotnie).

 • V ETAP – wymiana rozjazdu od pl. Orląt Lwowskich
  • Tramwaje będą kursowały z ul. św. Mikołaja w ul. Legnicką i w stronę mostu Sikorskiego, z ul. Legnickiej w stronę mostu Sikorskiego i w ul. Ruską i od mostu Sikorskiego w stronę Legnickiej i w stronę Ruskiej.

Pełnomocnicy Bartosza S.: “Mamy dowody na to, że policjanci wykradli protokoły zeznań jednego ze świadków”

Poprzedni artykuł

Polsko-czeska współpraca na najbliższe lata – podpisano porozumienie

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.