150 pokoi na 9 piętrach w centrum Wrocławia. Od dziś dostępne jest izolatorium dla pacjentów z koronawirusem zorganizowane w Hotelu „Wieniawa” przy ul. Gajowickiej we Wrocławiu. 

Do objęcia opieką w izolatoriach kwalifikują się osoby od których pobrano materiał biologiczny w celu wykonania testu na obecność koronawirusa.  Skierować do niego może lekarz ze szpitala. Lekarz udzielający świadczeń z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej lub państwowy inspektor sanitarny.

Trafią tam osoby:

  • z dodatnim wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, do ustąpienia objawów i uzyskania ujemnego wyniku testu kontrolnego i ujemnego wyniku ponownego testu kontrolnego na obecność wirusa SARS-CoV-2;
  • z dodatnim wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2, do podjęcia przez personel medyczny izolatorium decyzji o przeniesieniu do szpitala zakaźnego z powodu pogorszenia stanu zdrowia; personel medyczny izolatorium uzgadnia decyzję tę z lekarzem szpitala zakaźnego lub szpitala z oddziałem zakaźnym;
  • hospitalizowani z powodu COVID-19, niewymagający dalszego leczenia w warunkach szpitalnych, do uzys­kania ujemnego wyniku testu kontrolnego i ujemnego wyniku ponownego testu kontrolnego na obecność wirusa SARS-CoV-2.”.

Pacjent skierowany od izolatorium musi być samodzielny, bez objawów lub z niewielkim objawami COVID19 – ocena stanu klinicznego oraz prawidłowości skierowania w całości spoczywa na lekarzu kierującym. Izolatorium ma warunki hotelowe z dodatkowym nadzorem pielęgniarsko-lekarskim, nie jest zaś szpitalem. W izolatorium działa całodobowy numer telefoniczny: 717925064, a w godzinach 8:00 – 15:00 / telefon komórkowy nadzorującej pielęgniarki: 573953509.

Wczoraj uzyskaliśmy pozytywną decyzję sanepidu odnośnie umiejscowienia w Hotelu Wieniawa izolatorium dla chorych na koronawirusa. Pierwsi chorzy mogą tu trafiać już od dziś. W izolatorium będą przebywać pacjenci bezobjawowi lub z lekkimi objawami, działanie to ma odciążyć szpitale. Do izolatorium będzie można trafić ze skierowaniem od lekarza – wyjaśnia wicemarszałek Dolnego Śląska Marcin Krzyżanowski.

Festiwal Samochodowych Nowości – najnowsze auta z całego świata w jednym miejscu

Poprzedni artykuł

Wszystkich Świętych i Zaduszki – rozłóżmy czas nawiedzania cmentarzy

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.