Tom Hateley

Głównym tematem sportowym jest dziś spotkanie Anglia : Polska. Poza wspomnieniami wielkiego meczu z 1973 roku z wrocławianinem w roli głównej, przypominamy dziś jedynego Anglika, który zagrał w Śląsku Wrocław.

Jesteśmy #BliżejSportu, więc przenosimy się pamięcią do stycznia 2014 roku. To właśnie wówczas do Śląska trafił pierwszy i jak dotąd jedyny Anglik.

Tom Hateley miał za sobą wspaniałe piłkarskie tradycje rodzinne i choć poziomu ojca – reprezentanta kraju – nigdy nie osiągnął, to właśnie nad Wisłą doszedł do swojego szczytu formy. Nastąpił on w Gliwicach, gdzie Hateley sięgał po mistrzostwo Polski. Warto jednak pamiętać, że zanim został piłkarzem Piasta, 81 razy zagrał w zielonej koszulce Śląska.

Dał się zapamiętać jako pomocnik waleczny i nie odpuszczający. We Wrocławiu spędził dwa i pół roku. Stolicę Dolnego Śląska opuścił z powodów rodzinnych. Urodziło mu się małe dziecko i chciał, by cała rodzina Hateleyów mogła być razem w Wielkiej Brytanii.

W Śląsku zdobył jednego gola. 12 września 2015 roku pokonał Bartłomieja Drągowskiego w wygranym 3:1 meczu z Jagiellonią.

Przypominamy skład Śląska Wrocław z tego spotkania:

Pawełek – Pawelec, Kokoszka, Celeban, Dankowski (46’Ostrowski) – Danielewicz, Hołota – Flavio Paixao, Gecov (81’Hateley), Grajciar – Kiełb (85’Biliński)

trener: Tadeusz Pawłowski

Filip Macuda
foto:slaskwroclaw.pl

Wrocławianin, który zatrzymał Anglię – Jan Tomaszewski

Poprzedni artykuł

Dieta DASH nie zadziałała? Może zafunduj sobie krótką głodówkę!

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.