Anna Karenina wiedzie u boku męża spokojne, dostatnie życie jako przedstawicielka rosyjskiej elity. Przypadkowe spotkanie w czasie zamieci śnieżnej zmienia jej życie.

Od tej chwili jest rozdarta pomiędzy poczuciem obowiązku wobec męża i oczekiwaniami społeczeństwa a wielką, gwałtowną miłością do Wrońskiego. Kierując się sercem, łamie wszystkie normy społeczne i moralne. Wybierając kochanka, skazuje samą siebie na wykluczenie, potępienie arystokratycznego środowiska, z którego wyrosła, na wyrzuty sumienia i tęsknotę za rodziną. Czy jest gotowa ponieść konsekwencje swojej decyzji?

„Anna Karenina” wybitnego kompozytora i pianisty Rodiona Szczedrina to dzieło wyjątkowe. To jedna z najbardziej znanych i przejmujących historii o miłości, wielokrotnie adaptowana na potrzeby opery, baletu, filmu, teatru. Libretto powstało na podstawie powieści Lwa Tołstoja o tym samym tytule.  Podczas prapremiery baletowej w Teatrze Wielkim w Moskwie w roku 1972, rolę tytułową kreowała Maja Plisiecka, rosyjska tancerka i choreografka, jedna z najwybitniejszych osobowości baletu XX wieku, a prywatnie żona kompozytora.

Widowisko baletowe „Anna Karenina” – piątek – 21 maja 2021 – godz. 19:00 / sobota – 22 maja 2021 – godz. 19:00 – Opera Wrocławska – Wrocław

Rytuały – 10. edycja Musica Electronica Nova

Poprzedni artykuł

Świat marzeń na scenie – „Alicja w Krainie Czarów”

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.