Jak wykazują statystyki ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku na wybrany cel charytatywny. Wobec tego ruszyła ogólnopolska kampania społeczna #JedenOdeMnie zainicjowana przez Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Ambasadorkami akcji są siatkarki #Volley Wrocław.

Według danych z raportu KMPG „Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2019” podatnicy, którzy nie przekazują swojego 1% podatku najczęściej motywują to: brakiem zaufania do organizacji pożytku publicznego (15% wskazań), przekonaniem, że dzielenie się 1% podatku niczego nie zmieni (14%) oraz przeświadczeniem, że przekazywane w ten sposób środki są nieefektywnie gospodarowanie (9% wskazań).  Wciąż aż 12% respondentów wskazało, że nie przekazują 1% podatku, bo nie wiedzą, że mają taką możliwość! To oznacza, że jest 5 milionów Polaków, którzy mogliby pomóc. Statystycznie najczęściej swojego 1% podatku nie zapisują najmłodsi Polacy, w wieku do 24 lat – gdzie ponad co trzeci przyznał, że tego nie robi.

Celem kampanii jest właśnie za pomocą mediów społecznościowych szerzenie idei pomagania poprzez przekazywanie 1% podatku podczas corocznego rozliczania PIT. Co ważne w tym wypadku nie trzeba nawet wydawać ani jednej złotówki. Wystarczy do formularza PIT dopisać kilka konkretnych cyfr, czyli numer KRS wybranej instytucji. Taki gest wspiera wszystkie fundacje i organizacje pożytku publicznego w całej Polsce.

Doskonale wiemy jak ważna jest taka pomoc dla wszystkich organizacji czyniących dobro. Ten niepozorny 1% podatku często pomaga ratować zdrowie i zżycie! Każda, nawet maleńka suma nabiera wielkiej mocy, bo z takich małych kwot tworzą się wielkie rzeczy! – przekonuje Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Cieszymy się, że możemy szerzyć taką inicjatywę i zwiększać świadomość społeczeństwa. Ten 1% ma wielką moc i może naprawdę pomóc. To naprawę nic nie kosztuje, a dla fundacji i organizacji czyniących dobro jest bardzo ważne, może dosłownie uratować życie oraz zdrowie. Z małych rzeczy tworzą się cuda! – dodaje Agnieszka Adamek, libero #VolleyWrocław.

#VolleyWrocław włączył się w promowanie kampanii, żeby wspólnie poszerzyć świadomość społeczeństwa. Tak naprawdę każdy może dołączyć do akcji #JedenOdeMnie. Wystarczy:

  • pobrać plik z symbolem akcji i wydrukować go,
  • zrobić z nim zdjęcie albo film, namawiający do przekazania 1%,
  • napisać, komu się pomaga i zachęcić do tego innych,
  • wstawić je na Facebooka, Twittera albo Instagram z tagiem #JedenOdeMnie.

W ramach akcji #JedenOdeMnie, #VolleyWrocław gra z Fundacją Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Do wsparcia, czyli przekazania 1% z podatku PIT tej organizacji pożytku publicznego zachęcają miejscowe siatkarki.

Więcej informacji o naszym klubie znajdą Państwo na www.volleywroclaw.pl. Serdecznie zapraszamy do obserwowania naszych platform społecznościowych:
Facebook.com/VolleyWroclaw
Twitter.com @VolleyWroclaw
Instagram.com #VolleyWroclaw_
YouTube: #VolleyWrocław
LinkedIn: #VolleyWrocław

 

Wrocławski startup z 3,5 milionami złotych od inwestorów – rusza z kolejną fazą badań

Poprzedni artykuł

Innowacyjne urządzenie w technologii UVC LED – zwalcza wirusy i bakterie

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.