11/11 Wolność, Kocham i Rozumiem to wydarzenie, które łączy tradycję z nowoczesnością, sztukę z rozrywką, a refleksję z dobrą zabawą.
Centrum Kultury Agora zaprasza mieszkańców Wrocławia na obchody Święta Niepodległości. W programie każdy znajdzie coś dla siebie: od inspirujących wystaw, przez jazzowe rytmy, po rodzinne warsztaty. 11/11 Wolność, Kocham i Rozumiem to jedno z największych przedsięwzięć CK Agora. Promujemy miłość do ojczyzny i budujemy świadomość obywatelską, przy jednoczesnym szerzeniu postawy otwartości do świata, tolerancji oraz szacunku – mówią organizatorzy. Sprawdźmy, co przygotowano na ten wyjątkowy dzień!
- Wolność w rytmie jazzu
Wbrew obiegowej opinii, jazz nie trafił do Polski na falach słuchanego po kryjomu Radia Wolna Europa. Pierwsze polskie utwory powstawały już pod koniec lat XX-stych ubiegłego wieku. II wojna światowa zakończyła okres „prosperity” młodego polskiego show biznesu, ale nie bezpowrotnie! Gwiazdą wydarzenia będzie Jazz Band Młynarski-Masecki, zespół odwołujący się do tradycji rodzimych orkiestr jazzowych międzywojnia. Warto zdobyć bezpłatne wejściówki, by nie przegapić tej uczty muzycznej!
- Sztuka, która prowokuje do myślenia
Spotkanie ze sztuką, która stawia pytania i nie daje jednoznacznych odpowiedzi. Wystawa „Nic Nie Wolno(ść)” to przegląd najciekawszych prac wyłonione w ogólnopolskim konkursie graficznym. Ich autorzy w twórczy sposób podejmują temat wolności – jej granic, interpretacji, a także ograniczeń. W trakcie wernisażu odbędzie się wręczenie nagród laureatom oraz oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi historyczka sztuki, dr Dorota Miłkowska. Wstęp wolny.
- Legendy na wyciągnięcie ręki
Legendy są naszych dziedzictwem narodowym. Rodzinne warsztaty kreatywne to aż 7 propozycji inspirowanych najsłynniejszymi podaniami. Uczestnicy będą mogli własnoręcznie stworzyć małe dzieła sztuki – od filcowych nakryć z głową Smoka Wawelskiego, przez oryginalne t-shirty z Orłem i biżuterię Królowej Bony, aż po tarcze Warszawskiej Syrenki. To doskonała okazja dla najmłodszych, żeby poznać kawałek historii poprzez twórcze działania. Wstęp wolny.