Trwa Vertigo Summer Jazz Festival, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Podczas koncertu zaplanowanego na środę 29 lipca br.  – na dachu Wroclavii zagra czołowy zespół wrocławskiej sceny muzycznej – EABS. Bilety na wydarzenie są już wyprzedane, ale jest jeszcze szansa, żeby usłyszeć artystów na żywo. Wroclavia przygotowała konkurs, w którym do wygrania są wejściówki na to wydarzenie.

Vertigo Summer Jazz to już trzeci cykl spotkań z muzyką jazzową w różnych zakątkach Wrocławia. Jedną z największych gwiazd festiwalu jest dobrze znana polskiej i światowej publiczności grupa EABS, która wystąpi we Wroclavii 29 lipca. EABS to zespół, który łączy tradycyjną muzykę jazzową z dźwiękami innych stylów, tworząc w ten sposób nową, współczesną wersję gatunku. W utworach grupy znajduje się mieszanka hip-hopu, jungle, funku, gospel, a nawet muzyki elektronicznej, która w efekcie nadaje niepowtarzalne brzmienie. Artyści z grupy EABS podczas koncertu na dachu Wroclavii przedpremierowo zagrają utwory z najnowszej płyty Discipline of Sun Ra.

Wroclavia już drugi rok z rzędu w czasie wakacji organizuje wydarzenia kulturalne w swojej przestrzeni. W ubiegłym roku na tarasie znajdującym się na dachu centrum, można było oglądać spektakle teatralne oraz uczestniczyć w koncertach i stand-upach. Tego lata, w ramach cyklu Dachy na Vertigo Summer Jazz Festival, w tym miejscu zagości muzyka jazzowa.

Zależy nam, aby zapewnić odwiedzającym Wroclavię rozrywkę na najwyższym poziomie. Dlatego po raz kolejny zostaliśmy partnerem Vertigo Summer Jazz Festival i zapraszamy wrocławian do wysłuchania jazzowego koncertu w niezwykle zielonej i kameralnej przestrzeni naszych tarasów. Cieszmy się również, że w tegorocznej edycji festiwalu, zdecydowana większość muzyków pochodzi z Wrocławia – w ten sposób, będąc partnerem festiwalu, wspieramy wrocławską scenę muzyczną, która z powodu pandemii koronawirusa znalazła się w trudnej sytuacji – mówi dyrektor Wroclavii Małgorzata Woźniak.

Centrum handlowe podjęło wszelkie działania, aby zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom koncertu. Ze względu na wytyczne dotyczące zachowania dystansu społecznego, w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział około 100 osób, a przestrzeń koncertowa zostanie zaaranżowana w taki sposób, aby umożliwić widowni zachowanie bezpiecznej odległości.

Bilety na finałowy występ grupy EABS rozeszły się bardzo szybko, ale fani wrocławskiego zespołu mają jeszcze szansę na zdobycie biletów. Można je wygrać, biorąc udział w konkursie na profilu Wroclavii na Facebooku – szczegóły na wroclavia.pl oraz na facebook.com/wroclavia.

Sztuki wszelakie powstają we Wrocławiu – trzeci w tym roku nabór na stypendia artystyczne rozstrzygnięty

Poprzedni artykuł

„Osobliwy świat Hieronymusa Boscha” – film dla szukających twórczej weny

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.