Policjanci Wydziału Kryminalnego trzebnickiej komendy wraz z funkcjonariuszami Wrocławskiego Urzędu Celno-Skarbowego zamknęli kolejny nielegalny punkty organizowania gier hazardowych.
Trzebniccy kryminalni działając wraz funkcjonariuszami Wrocławskiego Urzędu Celno-Skarbowego weszli do jednego z punktów, gdzie jak podejrzewali, organizowane są nielegalnie gry hazardowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie 4 automaty, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy oraz gotówkę w kwocie blisko 25 000 złotych. Część z nich przeznaczona była na wypłaty wygranych.
Na zabezpieczonych automatach funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że służyły one do nielegalnej działalności. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za urządzanie gier na automatach grożą kary w wysokości 100 tys. złotych od każdej zabezpieczonej maszyny. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i posiadacz lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Ujawnione urządzenia zostały zabezpieczone i przekazane do depozytu Wrocławskiego Urzędu Celno-Skarbowego. W tej sprawie będzie się toczyło postępowanie karno-skarbowe.
Dolnośląscy funkcjonariusze na co dzień pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji we Wrocławiu na jednej z ulic miasta zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie narkotyki.
Policjanci podczas interwencji na jednej z ulic dolnośląskiej stolicy w saszetce legitymowanego mężczyzny ujawnili foliowy worek z zawartością suszu roślinnego koloru brunatno zielonego. Następne kroki policjanci skierowali do miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny, gdzie również ujawnili środki zabronione przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 0,5 kilograma marihuany, a także wagę jubilerską i 14 telefonów komórkowych.
Popołudniowe spotkanie z mundurowymi 32-latek zakończył w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych substancji oraz ustalają czy mężczyzna zajmował się ich dystrybucją. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd, a zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych zagrożone jest karą 3 lat pozbawienia wolności, ale w przypadku posiadania ich znacznej ilości, kara może wynieść nawet 10 lat.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl