Jarmark Bożonarodzeniowy należy do jednej z najważniejszych nowych obyczajów Wrocławia. Czy w dobie pandemii, która nie daje za wygraną, możliwe jest by w 2020 roku odbył się zgodnie z planem?

Dzisiejsze wskaźniki zakażeń na Dolnym Śląsku wskazują na duży przyrost zachorowań. W porannym komunikacie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego podano, że mamy 1964 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w całym województwie. Najbliższe dni zapowiadają się jeszcze bardziej pesymistycznie ze względu na łamanie zasad dystansu społecznego podczas ulicznych protestów tzw. „strajku kobiet”.

W tym roku Jarmark zaplanowano w dniach 20 listopada – 1 stycznia. Urzędnicy obserwują sytuację związaną z bieżącymi wydarzeniami. W tym momencie wiadomo jedynie, że jeśli jarmark dojdzie do skutku, to bez wydarzeń artystycznych. Organizatorzy nie chcą, by na wrocławski Rynku zgromadziły się tłumy ludzi. Tomasz Myszko-Wolski z wrocławskiego ratusza informuje, że w tym roku organizatorzy dostaną możliwość zajęcia całej przestrzeni pierzei zachodniej.  Odległość między domkami nie mają być mniejsze niż zalecany dystans społeczny – w większości ma to być ponad 2 metry, a w niektórych miejscach – nawet 7 metrów – wyjaśnia urzędnik wydziału komunikacji społecznej Urzędu Miejskiego.

Wszelkie obostrzenia sanitarne zostaną zachowane. Na terenie Jarmarku będą porozstawiane punkty do dezynfekcji rąk. Zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek to podstawa. Organizatorzy zadbają także o odpowiednią dezynfekcję stolików i karuzel. Niestety, w związku z sytuacją pandemiczną zabraknie wydarzeń artystycznych. Nie odbędą się koncerty, parady i widowiska. Zabraknie również animatorów przebranych w pluszowe kostiumy krasnali, którzy krążyli na jarmarku zaczepiając gości – ujawnia Tomasz Myszko-Wolski.

Sytuacja jak wiemy, jest dynamiczna. Jarmark Bożonarodzeniowy to wrocławska tradycja, ale zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejsze. O wrocławskim Jarmarku Bożonarodzeniowym mówiliśmy w serwisie video naszego portalu przed jego poprzednią edycją, która miała miejsce w czasie, gdy o pandemii nie mówiło się jeszcze głośno.

W zeszłym tygodniu na wrocławskim Rynku miał miejsce milczący protest restauratorów, co relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu. Właściciele restauracji i barów oraz pracownicy całej tej branży w coraz trudniejszej sytuacji w całej Polsce. Dzisiaj także doszło do GastroProtestu we Wrocławiu.

W 2020 roku 106 utalentowanych – po raz 24. przyznano młodzieżowe stypendia artystyczne Prezydenta Wrocławia

Poprzedni artykuł

Pomoc dla pacjentów onkologicznych – Fundacja „W związku z rakiem” i Sky Tower łączą siły / AKTUALIZACJA: 05.11.2020 – 13:30

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

3 Komentarze

  1. Skoro kościołów nie zamknęli i w całym Wrocławiu jest ich 80 ,a nie liczę innych wyznań to rachunek jest prosty .Średnia wiernych w kościele na mszy jest 50 osób =50 osób x 80 x 7 dni tygodnia =20 000 .I co wy na to ????

    1. 28 TYSIĘCY MIAŁO BYĆ

  2. […] Od blisko 30 lat mieszkańcy i goście Wrocławia zwyczajowo spędzali sylwestrową noc na wrocławskim Rynku. Tegoroczny Sylwester we Wrocławiu będzie inny niż do tej pory, bo rok 2020 jest wyjątkowy. Ze względu na pandemię wszystko musi być organizowane inaczej. Jednak jak co roku chcemy być razem, dlatego zapraszamy na największą domówkę świata! Ratusz podjął też decyzję w sprawie Jarmarku Bożonarodzeniowego, o którym pisaliśmy kilka dni temu w naszym portalu. […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.