zdjęcia: Piotr Krejner

Bożonarodzeniowy Jarmark rośnie w oczach i zacznie funkcjonować już w najbliższy weekend. Choinka jest już prawie gotowa, stoją budki, a większość dekoracji wisi już na swoim miejscu.

Wrocławski Rynek po raz dwunasty stanie się tłem bajkowej scenerii. Pośród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

Na placu Solnym widać już charakterystyczny, trzypoziomowy domek z tarasem widokowym i wieżyczką z podświetlanym zegarem. Z tego miejsca będzie można podziwiać panoramę Jarmarku. Ogrzejemy się tam w blasku kominka i napijemy się gorących napojów.

W pobliżu Pręgierza obok tradycyjnego Świątecznego Wiatraka, pojawi się nowy domek, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli będą mogły wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli znajdujących się w przestrzeni Jarmarku.

Przy Pomniku Fredry zawita Kraina Krasnali i Reniferów. Przy strzeżonym przez Krasnali latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem, pojawi się Grzybek Krasnala, do którego będzie można wejść i wykonać pamiątkową fotografię. Obok pojawią się rozświetlone sanie z kolorowymi prezentami, a nieopodal zaparkuje zaprzęg Mikołaja wraz z reniferem Rudolfem.

Przy wrocławskiej choince pojawi się nowość dla najmłodszych – dziecięca karuzela „Rudolf i przyjaciele”. Na pierzei północnej Rynku stanie Domk Kominkowego z plenerowymi kominkami, gdzie będzie można ogrzać się przy prawdziwym ogniu i wrocławskim grzańcu. Ulica świdnicka przywita wszystkich bramą Jarmarku Bożonarodzeniowego, która wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego nastąpi już w najbliższy piątek o godzinie 17:00. Na rozświetlenie choinki i iluminacji miejskich będziemy musieli poczekać do 6 grudnia.

Seat jeździ i obrzuca inne samochody jajkami

Poprzedni artykuł

Czwarta fala nie odpuszcza! 24 882 nowych i potwierdzonych przypadków COVID-19

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.