„Anna Karenina” wybitnego kompozytora i pianisty Rodiona Szczedrina to dzieło wyjątkowe.

Anna Karenina wiedzie u boku męża spokojne, dostatnie życie jako przedstawicielka rosyjskiej elity. Przypadkowe spotkanie w czasie zamieci śnieżnej zmienia jej życie. Od tej chwili jest rozdarta pomiędzy poczuciem obowiązku wobec męża i oczekiwaniami społeczeństwa a wielką, gwałtowną miłością do Wrońskiego. Kierując się sercem, łamie wszystkie normy społeczne i moralne. Wybierając kochanka, skazuje samą siebie na wykluczenie, potępienie arystokratycznego środowiska, z którego wyrosła, na wyrzuty sumienia i tęsknotę za rodziną. Czy jest gotowa ponieść konsekwencje swojej decyzji? O tym będą się Państwo mogli przekonać już niebawem. Zapraszamy!

To jedna z najbardziej znanych i przejmujących historii o miłości, wielokrotnie adaptowana na potrzeby opery, baletu, filmu, teatru. Libretto powstało na podstawie powieści Lwa Tołstoja o tym samym tytule.  Podczas prapremiery baletowej w Teatrze Wielkim w Moskwie w roku 1972, rolę tytułową kreowała Maja Plisiecka, rosyjska tancerka i choreografka, jedna z najwybitniejszych osobowości baletu XX wieku, a prywatnie żona kompozytora.

Spektakl baletowy „Anna Karenina” – czwartek – 29 kwietnia 2021 – godz. 19:00 / sobota – 1 maja 2021 – godz. 19:00 – Opera Wrocławska – Wrocław

Foto: M. Grotowski

8-latka z Kiełczowa odnaleziona! Zauważyła ją kobieta uprawiająca poranny jogging

Poprzedni artykuł

„The Ultimate Boy II” – filmowy projekt o bohaterach, którzy są ludźmi

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.