Radni opozycji odwołali przewodniczącego rady miejskiej Jarosława Charłampowicza. Zdaniem Nowoczesnej i Współczesnego Wrocławia, Jarosław Charłampowicz nie był bezstronnym arbitrem. Sesja ze względu na tajność głosowania odbyła się stacjonarnie.

W głosowaniu wzięło udział 37 radnych. Za odwołaniem opowiedziało się 22 z nich, a 15 było przeciwko.

Przypomnijmy, że nie tak dawno podjęto próbę wygaszenia mandatu Macieja Zielińskiego. Wniosek o odwołanie radnego, który opuścił klub Jacka Sutryka i przeszedł do opozycyjnego Współczesnego Wrocławia, złożył  Jarosław Charłampowicz z klubu radnych Forum Jacka Sutryka Wrocław Wspólna Sprawa.

Głosowało wówczas 36 radnych, a wynik wyniósł 18:18. Była to pierwsza polityczna porażka stronników prezydenta Jacka Sutryka. Skutkowała ona brakiem samodzielnej większości urzędującego prezydenta w miejskiej radzie. Dzisiejsze odwołanie przewodniczącego, który złożył wniosek o odwołanie Zielińskiego to kolejny cios.

Opozycja bezwzględna wobec przewodniczącego

Przypomnijmy, że we wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji radni opozycji pisali, że: jest on podyktowany pilną potrzebą debaty nad zaniechaniami, degradacją debaty samorządowej i narażeniem autorytetu Rady Miejskiej przez Przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia, Jarosława Charłampowicza.

– Nie zgadzamy się na to, aby tandem Schetyna-Sutryk miał w radzie miasta swoją marionetkę, która realizuje wszystkie ich polecenia – mówił przed tygodniem Tadeusz Grabarek, przewodniczący Współczesnego Wrocławia.

Piotr Uhle, radny Nowoczesnej stwierdził podczas dzisiejszej sesji, że: „Jarosław Charłampowicz nie jest bezstronnym arbitrem”.

Radni opozycji zarzucali mu także m.in. brak prawidłowej komunikacji.

— Moja komunikacja z panem przewodniczącym od początku kadencji jest zerowa. Przykładem jest prośba o sesję tydzień temu. Przewodniczący nie skontaktował się z nami. Nie próbował rozwiązać problemu. — ocenił Tomasz Hanczarek z klubu radnych Współczesny Wrocław.

Piotr Krejner

Zaszczep się w majówkę! Rusza mobilny punkt szczepień na parkingu przed Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu

Poprzedni artykuł

Sporo zamian w kursowaniu komunikacji miejskiej – przed nami weekend majowy

Następny artykuł

Możesz także polubić

2 Komentarze

  1. […] Przypomnijmy, że wniosek o odwołanie Charłampowicza złożyła opozycja urzędoujuącego prezydenta, a wieć radni Nowoczesnej i Współczesnego Wrocławia. Ich zdaniem przewodniczący, zamiast dbać o budowanie podmiotowości Rady Miejskiej, używał jej dla partykularnych interesów jednego środowiska. Chodziło między innymi o próbę wygaszenia mandatu Macieja Zielińskiego. O odwołaniu stronnika Jacka Sutryka pisaliśmy: TUTAJ! […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.