zdjęcie FB: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

To już 12. edycja rankingu, w którym wybieranych jest 15 najlepszych włodarzy polskich miast, a głosy oddają na siebie sami prezydenci. Jacek Sutryk zajął pierwsze miejsce i odbierze swój dyplom i statuetkę w Poznaniu na Europejskim Kongresie Samorządowym Local Trends.

Ranking N15 realizowany przez redakcję tygodnika „Newsweek” to plebiscyt, w którym głosy na siebie oddają sami prezydenci i prezydentki miast. — Nad przebiegiem głosowania czuwa kapituła. Jej skład to czołowi naukowcy związani z samorządem oraz Dariusz Ćwiklak, zastępca redaktora naczelnego „Newsweeka” — tłumaczy redakcja.

Wśród dokonań i zasług Jacka Sutryka wymieniono m.in. żart, o którym informowaliśmy na łamach naszego portalu, a kilka godzin później prezydent zamieścił go na swoim Twitterze. Tłumaczył wówczas, że żart jest bardzo prawdziwy. — Wydaje mi się, że po to mnie wybraliście, bym robił, budował i zmieniał Wrocław. Czemu aż tak dużo jednocześnie? Zaufajcie mi! Jednocześnie przepraszamy za usterki — skomentował Jacek Sutryk.

CZYTAJ TAKŻE: O rozkopanym Wrocławiu powstają dowcipy. Zdyszany Jacek i podróż taksówką

Doceniono go także za działalność influencerską. Wyliczono bowiem, że filmików, w których opowiada o miejskich inwestycjach powstało do tej pory już około 60, a miastem zarządza od 2018 roku.

Jedni go uwielbiają, a innych już zablokował

Prezydent Sutryk ma swoich zwolenników, ale i przeciwników. Wielu mieszkańców sprzeciwia się polityce magistratu związanej z licznymi remontami, które są prowadzone w wielu punktach miasta jednocześnie. Stolica Dolnego Śląska przeżywa obecnie kryzys komunikacyjny, który jest szczególnie mocno odczuwalny podczas godzin szczytu.

A Ty co sądzisz o nagrodzie dla Jacka Sutryka? Podziel się z nami w komentarzu.

Strzelanie z łuku, joga, czy koncert Katarzyny Zawady – to atrakcje Tygodnia Seniora w Gminie Syców

Poprzedni artykuł

W SZCZEPCIObusie można przyjąć trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Zapraszam redaktorów do Wrocławia i zobaczyć co najlepszy prezydent zrobił. Jazda po Wrocławiu to koszmar komunikacja kiepska rozwiązania tych problemów nie ma, za to pięknie mu wychodzi eliminowanie przeciwników.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.