fot. FB: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk

Już w najbliższy piątek włodarz naszego miasta będzie obchodził 43. urodziny. Jacek Zbigniew Sutryk, który od 2018 roku piastuje urząd prezydenta Wrocławia przyszedł na świat 17 września. Sprawdzamy kto jeszcze urodził się tego dnia i jakie wydarzenia historyczne miały miejsce tej daty.

17 września odbyła się rosyjska napaść na Polskę. Tego dnia w Szymbarku odbywa się coroczny zjazd Sybiraków z całego świata. Jest to okazja do wspólnych rozmów, jak i przypominania losów zesłańców.

Miłośnicy dzikiego zachodu świętują Międzynarodowy Dzień Muzyki Country. W tym dniu na całym świecie odbywają się koncerty dla stałych wielbicieli oraz by zachęcić nowych słuchaczy do tego gatunku muzycznego.

Kto jeszcze urodził się 17 września?

W 879 roku urodził się Karol III Prostak, król zachodniofrankijski. W 1552 roku przyszedł na świat papież Paweł V. Co ciekawe, tego dnia obchodzi swoje święto także Ryszard „PEJA” Andrzejewski.

Rozrywka

17 września 1994 roku na antenie TVP2 wyemitowano premierowe wydanie teleturnieju Familiada. Dwa lata później wystartowała telewizja HBO. W 2007 roku odbyła się natomiast premiera filmu wojennego Katyń w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Panu Prezydentowi życzymy dużo zdrowia i dobrych decyzji dla stolicy Dolnego Śląska.

Prezent od węgierskich bratanków. Teqball zawitał do Wrocławia!

Poprzedni artykuł

Lucyna Kornobys: “Sport pomógł mi uwierzyć w siebie i odbić się od tego, że jeżdżę na wózku. [WYWIAD]

Następny artykuł

Możesz także polubić

1 Treść komentarza

  1. Życzę Mu, by w końcu się ogarnął.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.