O tym, że włodarz stolicy Dolnego Śląska jest wielkim miłośnikiem kotów, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Prezydent Wrocławia zaapelował o szczególne traktowanie zwierząt w okresie zimowym. Jacek Sutryk przypomniał, że zgodnie z obowiązującym prawem wolno żyjące koty są… dobrem narodowym!

Koty wolno żyjące stanowią dobro ogólnonarodowe zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt. Powinny mieć zapewnione odpowiednie warunki rozwoju, swobodnego bytowania, nie mogą być płoszone ani wyłapywane, a także przesiedlane. Należy traktować je z poszanowaniem, zapewniając ochronę i opiekę. Agresywne działania ludzi wobec kotów miejskich jak np. utrudnianie i zamykanie dostępu do dotychczasowych schronień, straszenie, umyślne ranienie, trucie, są formą znęcania się nad zwierzętami, sankcjonowaną prawem – grzmiał prezydent Wrocławia na swoim profilu społecznościowym.

Apel prezydenta został wystosowany w okresie zimowym, choć wrocławskie koty mają wsparcie w ramach działań prowadzonych przez społeczników i „kocich” aktywistów. To apel, który wydaje się być sprawą oczywistą. Warto jednak pamiętać, że akty przemocy wobec zwierząt wciąż się zdarzają. Prezydent Jacek Sutryk przypomniał, że koty walczą chociażby ze szczurami chroniąc Wrocław przed plagą tych gryzoni. Według szefa wrocławskiego Ratusza szczególnie ważne jest, by w okresie zimowym dbać o nie: dokarmiać, udostępniać wodę oraz zapewniać cieple i suche schronienie.

„Nauki humanistyczne jak i przyrodnicze stają przed zupełnie nowymi wyzwaniami” – nowy skład Rady Uniwersytetu Wrocławskiego

Poprzedni artykuł

Czas na „covid-winners” – obecność na giełdzie tańsza

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.