Fot. S. Hass

Jesteśmy #BliżejSportu, więc odwiedziliśmy w sobotę II rzut Iron Dead League. 4 września, na siłowni Bridge Nation Crossfit, przy ul. Grabiszyńskiej, odbyła się już druga w tym roku rywalizacja w martwym ciągu. Udział w imprezie zadeklarowało aż 230 zawodników z całej Polski, w tym najsilniejszy deadlifter w kraju – Krzysztof Wierzbicki, który w martwym ciągu podnosi ponad 400 kg.

Iron Dead League to zawody organizowane przez Podsztanga.pl i Polish Barbells, przy współpracy z wieloma markami, m.in. Oshee czy SFD. Uczestnicy sobotnich rywalizacji byli podzieleni na różne kategorie, ze względu na płeć, wiek oraz wagę.

Podczas zawodów rozmawialiśmy z organizatorami – Terminowo jest nam ciężko to wszystko pospinać, ponieważ jest mnóstwo zawodników, co oczywiście jest dla nas pozytywnym, nie zaskoczeniem, ale cieszymy się, że bardzo dużo ludzi, którzy wstępnie się zapisało – przyjechało. Impreza przebiega bezpiecznie, nie ma żadnych kontuzji, padają dobre wyniki. Pod wieczór będą padały najbardziej emocjonujące wyniki i najlepsze rekordy – mówił nam Jarosław Drzewiecki z Iron Dead League.

Dowiedzieliśmy się też trochę o historii tych sportowych zmagań – Zaczęliśmy na początku 2019 roku, było to na nieistniejącej już miejscówce – Crossfit Wrocław na Bacciarellego. Przenieślimy się później tutaj i na Crossfit Bridge Nation kontynuujemy tę imprezę. Na początku była ona zdecydowanie dużo mniejsza i bardziej amatorsko zorganizowana, a teraz idziemy w stronę profesojanlizmu. Dopieszczamy coraz więcej szczegółów – od jakichś drobnych zdobień na pomoście, po transmisje online na YouTube, nagrane w bardzo dobrej jakości, które można zobaczyć nie tylko na żywo, ale też z domu, czy drugiego końca Polski – wyjaśnił nam Rafał Ziewiecki z Iron Dead League.

Organizatorzy nie mogli narzekać na brak zainteresowania zawodami – Mamy dziś największą frekwencję spośród tych 6 edycji imprezy, które się już odbyły. Na II rzut Iron Dead League przybyło ponad 200 zawodników z całego kraju, w tym mistrz Polski, Krzysztof Wierzbicki – deadlifter podniósł w sobotę w martwym ciągu ponad 400 kg.

Zobaczcie nagranie

 

 

W Kiełczowie w podwrocławskiej gminie Długołęka powstanie skatepark

Poprzedni artykuł

Kandydaci do rad osiedli mogą wciąć udział w szkoleniu i przy okazji pomóc zwierzakom

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.