Gmina Syców, a tym samym wschodnia część Dolnego Śląska obiera kierunek wspierania rozwoju polskich firm w światowym trendzie przemysłu motoryzacyjnego. W połowie listopada burmistrz Sycowa Dariusz Maniak podpisał list intencyjny z Polską Grupą Motoryzacyjną, reprezentowaną przez dyrektora zarządzającego Bartosza Mieleckiego.

Współpraca będzie miała szczególny charakter w obszarze projektu o nazwie PAPH zrzeszającego polskich producentów części i komponentów dla szeroko rozumianego przemysłu motoryzacyjnego. Projekt adresowany jest do firm motoryzacyjnych z Europy Zachodniej, zainteresowanych przenoszeniem produkcji z Azji do Polski. Jego głównym założeniem jest m.in. łączenie członków PGM do łańcuchów dostaw dla nowych inwestorów, animowanie współpracy między inwestorami, a członkami PGM, np. w formule Joint Venture lub w innych wariantach kooperacji.

Trzeba podkreślić, że naszą intencją jest chęć wspierania wszelkich inicjatyw mających na celu inicjowanie aktywności inwestycyjnej w gminie Syców, a co za tym idzie na terenie Dolnego Śląska – mówi burmistrz Sycowa Dariusz Maniak. Skupiamy się na tym, by otwarcie rozmawiać z każdym podmiotem, który chce tworzyć przedsięwzięcia wpisujące się w aktualne trendy gospodarcze. Współpraca z PGM to ponadto rozmowy związane z budowaniem nowych miejsc pracy czy realizacja projektów badawczo – rozwojowych.

W projekt ten po stronie PGM zaangażowany jest również sycowianin dr Tomasz Śniegula – doświadczony architekt z 20-letnim stażem. Specjalizuje się m.in. w zarządzaniu projektami inwestycyjnymi w formule „zaprojektuj i wybuduj” oraz w formule „zaprojektuj i zarządzaj”. To on wymyślił PAPH w ramach kluczowego klastra PGM.

Podjęta współpraca w perspektywie czasu otworzy szerokie możliwości wspólnego rozwoju Polskiej Grupy Motoryzacyjnej i gminy Syców oraz Dolnego Śląska w obszarze lokowania nowych inwestycji, tworzenia miejsc pracy, nabywania nowych kompetencji, rozwoju edukacyjnego, a także rozwoju ekonomicznego. Podążanie za trendem elektromobilności jest bardzo ważne dla polskiego rozwoju gospodarczego, zarówno lokalnie jak i regionalnie. Jako, że Syców leży blisko Wrocławia angażowanie się w takie projekty ma realną szansę powodzenia w wielu aspektach. Na to właśnie liczymy w najbliższej przyszłości – akcentuje włodarz Sycowa.

Wrocław żyje sportem – zobacz wyniki tygodnia

Poprzedni artykuł

Spowalniacze na Ślężnej – potrzebne czy zawalidrogi?

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.