Blisko WrocławiaWideo/Galerie

Inwestycja w środowisko naturalne i komfort mieszkańców – już trwa budowa kanalizacji sanitarnej [VIDEO]

0

Gmina Kamieniec Ząbkowicki (powiat ząbkowicki), dzięki 12 milionom złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, obejmie nowoczesną kanalizacją całą aglomeracje miejską. Rządowe wsparcie dla dolnośląskich samorządów sygnalizowaliśmy w naszym portalu.

Ruszyła realizacja największej pod względem wartości i rozległości infrastrukturalnej inwestycji w gminie Kamieniec Ząbkowicki i jednego z największych tego typu projektów na Dolnym Śląsku. Wybrane z przetargu konsorcjum firm przeprowadzi roboty w trzech etapach. Wybudowana będzie nowa sieć kanalizacji sanitarnej w obrębie ulic: Kłodzkiej, Wileńskiej, Wąskiej Krzyżowej, Placu Kościelnego, Złotostockiej Ząbkowickiej, Paczkowskiej i terenów towarzyszących, w tym ulic Kolejowej i Skorolecką.

Celem inwestycji jest przyłączenie do kanalizacji sanitarnej wszystkich nieruchomości w obrębie miasta. O wpływie tego przedsięwzięcia na życie mieszkańców mówi burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego Marcin Czerniec. Włodarz gminy mówi również, że to nie pierwsze środki, jakie kamieniecki samorząd otrzymał w niedawnym czasie, odkąd uzyskał prawa miejskie. Zobacz nasze video.

Skanalizowanie całej aglomeracji miejskiej Kamieńca Ząbkowickiego to pokazanie, że słowo „miejska” nie jest na wyrost.

Dariusz Nowakowski

Pierwszy półfinał przegrany. Politechnika Lublin 3:2 Gwardia Wrocław

Poprzedni artykuł

Największy samochodowy punkt szczepień w Polsce znajduje się we Wrocławiu

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.