Igor Herbut, Skalpel, Lady Pank czy Stanisława Celińska – to tylko część gwiazd, które wystąpią w najbliższych tygodniach w Imparcie. Po sukcesie plenerowej Letniej Sceny, co relacjonowaliśmy w serwisie video naszego portalu, koncerty i spektakle wracają do sal przy ul. Mazowieckiej 17. 

Program tegorocznej „Jesieni w Imparcie” zapowiada się imponująco. Do połowy grudnia sale teatralna i kameralna będą arenami ponad 20 wydarzeń kulturalnych. Układając jesienny program zadbaliśmy nie tylko o jakość, ale także różnorodność wydarzeń. Przy Mazowieckiej 17 odbędą się zarówno koncerty, jak i spektakle teatralne oraz kabaretowe.

Już w ten weekend w Imparcie odbędzie się 56. Jazz nad Odrą. Tydzień później zapraszamy na prapremierowy koncert Igora Herbuta. Lider grupy LemON wydał solowy album „Chrust” w trakcie pandemii i dotychczas nie miał okazji zaprezentować nowego materiału na żywo. Igor nie może się doczekać występu i obiecuje przygotować dla wrocławskiej publiczności coś specjalnego.

W grudniu w sali teatralnej Impartu wystąpi Lady Pank. Ikony polskiego rocka dadzą specjalny koncert połączony z projekcją animowanego filmu „O dwóch takich co ukradli księżyc”. Wrocławski występ będzie jednym z zaledwie czterech takich koncertów Lady Pank w tym roku. Ponadto w Imparcie wystąpią m.in. Stanisława Celińska, która będzie promować nowy album „Jesienna”, a także Michał Bajor z recitalem przypominającym album „Kolor Cafe”. Jeszcze w tym roku do sprzedaży ma trafić reedycja tego wydawnictwa.

Jesienią na scenach Impartu gościć będą także wrocławscy artyści. W listopadzie Leszek Cichoński wystąpi z wyjątkowym projektem „Thanks Jimi Symphonic”. Artysta zaprezentuje specjalne aranżacje utworów Jimiego Hendriksa przygotowane wspólnie z muzykami Orkiestry Filharmonii Sudeckiej. Na początku grudnia przy Mazowieckiej 17 będzie można zobaczyć zespół Skalpel, dla którego będzie to jedyny wrocławski koncert w tym roku. Choć muzycy odwiedzą nas kilka miesięcy po premierze kapitalnego albumu „Highlight”, to w trakcie koncertu zaprezentują przekrojowy materiał. Nasze zaproszenie przyjęły także lokalne grupy Mundinova oraz Älskar. Dla tego pierwszego zespołu koncert w Imparcie będzie pierwszym po premierze krążka „W drodze”.

Obok koncertów w Imparcie nie może zabraknąć spektakli teatralnych. W lipcu na Letniej Scenie Impartu odbyła się polska premiera nowego spektaklu Przemysława Wojcieszka „Scenariusz dla trzech aktorek”, który widzowie będą mogli ponownie obejrzeć w Imparcie już w grudniu na Mikołajki. Na Wcześniej, w listopadzie reżyser wystawi szykuje swoje kolejne premierowe przedstawienie „Amazon Burns” na podstawie tekstu Mai Staśko. Jesienią na Mazowiecką 17 wraca także „Leningrad”, którego wrześniowa, plenerowa odsłona była wielkim sukcesem, gromadząc komplet publiczności. W opozycji do jesiennej aury w tym roku zapraszamy także na nieco lżejsze przedstawienia – komedię „Dobry wieczór kawalerski, czyli na drugą nóżkę” oraz nowy program kabaretu Hrabi i Czesława Jakubca „Ariaci”.

Organizując jesienne wydarzenia organizatorzy stawiają na komfort widzów i ich bezpieczeństwo. Koncerty i spektakle odbywają się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Bilety na jesienne imprezy można nabyć za pośrednictwem stron www.strefakultury.pl i www.eventim.pl.

Jesień w Imparcie – program na październik:
10.10 | 17:00 – 56. Jazz nad Odrą: Konkurs na Indywidualność Jazzową – II dzień przesłuchań – koncert
10.10 | 19:30 – 56. Jazz nad Odrą: Jazz Forum Talents | Możdżer – Lemańczyk – Łosowski – koncert
16.10 | 19:00 – Igor Herbut – „Chrust” – koncert prapremierowy
22.10 | 19:00 – Przed Premierą: Katarzyna Starosta – koncert
30.10 | 20:00 – Another Pink Floyd – jubileusz trasy PULSE – koncert

Lider jest we Wrocławiu! Gwardia ma ambicje walki o najwyższe cele

Poprzedni artykuł

Widowiskowy październik w Operze Wrocławskiej – poznaj plan najbliższych wydarzeń

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.