Dolny ŚląskSamorządWideo/Galerie

Im większy udział mieszkańców, tym lepiej – w gminie Wąsosz jest budżet obywatelski [VIDEO]

0

W gminie Wąsosz po raz pierwszy ruszył budżet obywatelski. Po raz pierwszy to mieszkańcy podejmą decyzję na co zostaną wydane pieniądze przeznaczone na wybrane przez nich projekty.

Budżet Obywatelski Gminy Wąsosz to proces, w którym mieszkańcy decydują o przeznaczeniu części budżetu gminy na przedsięwzięcia zgłoszone bezpośrednio przez obywateli. Wartość jednostkowa projektu inwestycyjnego (np. remontowego) nie może przekroczyć 150 000 zł brutto, a wartość jednostkowa projektu niemajątkowego (społecznego, np. sportowego artystycznego) nie może przekroczyć 50 000 zł brutto.

Głosować można tylko raz do 30 października 2019 roku. Trzeba mieć ze sobą dowód tożsamości, aby oddać głos w jednym z trzech miejsc:

  • Urząd Miejski Wąsosza,
  • Zespół Placówek Kultury w Wąsoszu,
  • Biblioteka Publiczna w Wąsoszu.

Zapytaliśmy mieszkańców sołectwa Wiewierza – jednej z miejscowości w gminie Wąsosz o opinie na temat nowego pomysłu na zwiększenie zaangażowania w decyzje gminnego samorządu. Poprosiliśmy także o wypowiedź przedstawiciela urzędu miejskiego – wypowiedział się zastępca burmistrza Marcin Koziński. Zobacz nasze video.

8 listopada 2019 r. nastąpi ogłoszenie listy wybranych projektów do realizacji w 2020 roku na stronie www.wasosz.eu

Dariusz Nowakowski

Zaatakował dwoje spacerowiczów – powstrzymali go dwa Ukraińcy

Poprzedni artykuł

Z prędkością światła – nowa e-usługa już na Mój GOV – miliard złotych do podziału!

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.