Czarny sen dyrektora artystycznego babskiego pisma: naczelna wciska nam artykuł o żylakach. Gorzej by było chyba tylko o łupieżu. Przed oczami przelatują wam widoki obolałych kończyn dotkniętych tą mało estetyczną przypadłością.
Przypominają się medyczne tablice poglądowe, które widzieliście czekając w przychodniach na korytarzach. Otwieracie Internet, a tam: żylaki-mutanty, megażylaki, gigażylaki. Straszą, psują apetyt i nie dają zasnąć. Ich posiadacze wstydliwie ukrywają je przed światem, zasłaniają, noszą długie suknie i płaszcze do ziemi. Nie ma miejsca dla żylaków w świecie pięknych, wypełnionych botoksem i silikonem ludzi z okładek i rozkładówek lajfstajlowych pism. Nie pasują do reklamy perfum, źle wyglądają w towarzystwie cappuccino i sojowego latte.
I bądź tu, człowieku, dyrektorem artystycznym takiego magazynu. Wujku Dobra Rado, co robić? Jak to co? Zadzwonić do Kasi Bogdańskiej! Tak, tylko Kasia Bogdańska ze swoją subtelną linią, metaforą, gamą kolorów i kobiecą wrażliwością, zrobi nam z tego wizję tak piękną, że żylaki jak rośliny zmysłowo wplatają się w damskie pończochy. Bogdańska sprawi, że przestaniemy bać się gabinetów lekarskich, aparatury medycznej i wykresów EKG, pokaże nam marzenia i tęsknoty za naturą czystą tak, że sami zaczynamy marzyć i tęsknić i zaraz kombinujemy, jak by tu się wyrwać z Mordoru.
Nic dziwnego, że dyrektorzy artystyczni pism i magazynów dzwonią do Bogdańskiej. Dzwonią z „Wysokich Obcasów” i „The Washington Post”, z „Newsweeka” i „Harvard Magazine”, „Magazynu Znak”, „Gazety Wyborczej” i wielu innych. Teraz zadzwonili z Legnicy, z Galerii Satyrykonu, bo młoda ilustratorka, absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, tam właśnie zaprezentuje swoje prace publikowane we wspomnianych periodykach. Będzie bajecznie, magicznie, zielono i pachnąco, będzie pluskać woda, szumieć las, nad głowami będą nam fruwać tajemnicze owady, indiańska dziewczyna zaprosi nad do łodzi, a nasze ciała oplotą fantastyczne okazy najpiękniejszych żylaków na świecie.