Od ubiegłego piątku we Wrocławiu korzystać można z kolejnej oferty na wypożyczanie pojazdów elektrycznych na minuty. Tym razem chodzi o hulajnogi.
Powiew normalności, który po wprowadzeniu III etapu „odmrażania” ograniczeń można było odczuć, w najmniejszym stopniu dotyczy niestety pracowników służby zdrowia. To osoby, które walczą z koronawirusem w pierwszej linii frontu.
Dystrybutorem hulajnóg jest firma na co dzień świadcząca usługi przewozowe zamawiane aplikacją, podobnie jak Uber. Oferta przewoźnika Bolt wydaje się być dostosowana do obecnych realiów. Szefowie tej firmy postanowili podarować białemu personelowi możliwość poczucia wiatru we włosach, w dodatku zupełnie za darmo. Cennik wynajmu hulajnogi na minuty nie dotyczy bowiem pracowników szpitali, laboratoriów oraz innych placówek medycznych.
Bohaterowie jeżdżą za darmo – głosi hasło firmy. Każda placówka może zgłosić się do programu wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected].
Ile zapłacą pozostali? Odblokowanie hulajnogi kosztuje 2 zł, a każda minuta jazdy to 60 gr. Dla porównania – Bird odblokowuje swoje pojazdy za 3 zł, pobierając 50 gr za minutę jazdy, w Lime i Hive cennik wygląda tak samo jak w przypadku Bird’a. Chcąc rozpocząć przejazd jakąkolwiek hulajnogą na minuty, należy pobrać aplikację dystrybutora oraz zarejestrować swoją kartę płatniczą. Opłata ściągana jest z konta użytkownika automatycznie po zakończeniu jazdy.
W przypadku nowych pojazdów Bolta, zakładka „jedź hulajnogą” pojawiła się w aplikacji, w której dotychczas zamawiano przejazdy z kierowcą samochodem osobowym. Ciekawostką jest tryb bezpieczny dedykowany początkującym użytkownikom hulajnóg elektrycznych. Blokuje on możliwość rozwinięcia prędkości wyższej niż 15 km/h.
Hulajnogi Bolt nie można kupić w zewnętrznego dostawcy, jak w przypadku innych tego typu pojazdów na minuty. Zostały one zaprojektowane przez wewnętrzny zespół firmy, dzięki czemu ważą tylko 17 kg, a akumulator pozwala na przejechanie 40 km na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość jest standardowa mieści się w widełkach do 25 km/h.
Obsługa ma również dostosować do panujących warunków. Każdego dnia rano Bolt będzie redystrybuować elektryczne hulajnogi do wyznaczonych miejsc. Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkownicy zachęcani są do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo – zapewnia Joanna Manarczyk z Bolt.
Korzystając z tego typu pojazdów pamiętajmy o bezpieczeństwie – zarówno w trakcie, jak i po zakończeniu przejazdu. Parkujmy hulajnogi tak, żeby nie przeszkadzały innym uczestnikom ruchu oraz nie narażały na niebezpieczeństwo np. osób niewidomych. Najlepiej zostawiać je przy stojakach rowerowych.
Komentowane 1