Jak poinformował Piłkarski Związek Piłki Nożnej, w związku ze śmiercią Jacka Magiery, mecze piłkarskie w całym kraju rozgrywane w dniach 10–13 kwietnia 2026 roku zostaną poprzedzone minutą ciszy.
Środowisko piłkarskie w całej Polsce żegna Jacka Magierę, który niespodziewanie zmarł w wieku 49 lat. Były szkoleniowiec Śląska Wrocław oraz Legii Warszawa, a ostatnio drugi trener reprezentacji Polski, zasłabł podczas porannego treningu we Wrocławiu. Mimo szybkiej interwencji medycznej jego życia nie udało się uratować.
Nie żyje Jacek Magiera, były trener Śląska Wrocław
Minuta ciszy na polskich stadionach
Symboliczny hołd zostanie oddany we wszystkich najważniejszych rozgrywkach ligowych – od PKO BP Ekstraklasy, przez Betclic 1. i 2. ligę, aż po Betclic 3. ligę, a także w Orlen 1. i 2. lidze kobiet. Od minuty ciszy rozpocznie się również niedzielny mecz kwalifikacji do mistrzostw Europy U-19 kobiet Polska – Rumunia w Gnieźnie oraz wtorkowe spotkanie kwalifikacji do mistrzostw świata kobiet Polska – Irlandia w Gdańsku.
Piłkarski świat żegna Jacka Magierę
Kondolencje rodzinie i bliskim składają przedstawiciele klubów, PZPN oraz osoby ze świata sportu – w tym znani piłkarze, trenerzy i działacze, którzy podkreślają jego profesjonalizm, pasję i wpływ na rozwój polskiej piłki.
– Trenerze, nie tak miało być… Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych – pisze na platformie X Robert Lewandowski.
Na śmierć selekcjonera zareagował również inny, słynny piłkarz.
– Brak słów – napisał Zbigniew Boniek.
Kondolencje w mediach społecznościowych składają kluby piłkarskie, między innymi Legia Warszawa, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Motor Lublin, Raków Częstochowa, Cracovia i wiele innych. W tym oczywiście Śląsk Wrocław.
„To ogromnie smutny dzień dla Śląska Wrocław i całej polskiej piłki nożnej. Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Jacka Magiery. 49-latek dwukrotnie pełnił funkcję trenera Śląska Wrocław, z którym w 2024 roku zdobył wicemistrzostwo Polski. Ostatnio pracował w sztabie reprezentacji Polski. Był wyjątkowym człowiekiem. Dołączamy do prośby PZPN o uszanowanie prywatności i spokoju bliskich w tym bardzo trudnym czasie. W imieniu Śląska Wrocław składamy wyrazy współczucia bliskim i rodzinie zmarłego. Niech spoczywa w pokoju” – napisali przedstawiciele Śląska Wrocław.