Hołd dla Jacka Magiery na stadionach w całym kraju

Fot. slaskwroclaw.pl

Jak poinformował Piłkarski Związek Piłki Nożnej, w związku ze śmiercią Jacka Magiery, mecze piłkarskie w całym kraju rozgrywane w dniach 10–13 kwietnia 2026 roku zostaną poprzedzone minutą ciszy.

W tym artykule przeczytasz:
  • W jaki sposób świat polskiej piłki uczci zmarłego Jacka Magierę.
  • Jakie sławy futbolu żegnają cenionego selekcjonera.
  • Jak na jego śmierć zareagowały polskie kluby piłkarskie.

Środowisko piłkarskie w całej Polsce żegna Jacka Magierę, który niespodziewanie zmarł w wieku 49 lat. Były szkoleniowiec Śląska Wrocław oraz Legii Warszawa, a ostatnio drugi trener reprezentacji Polski, zasłabł podczas porannego treningu we Wrocławiu. Mimo szybkiej interwencji medycznej jego życia nie udało się uratować.

Nie żyje Jacek Magiera, były trener Śląska Wrocław

Minuta ciszy na polskich stadionach

Symboliczny hołd zostanie oddany we wszystkich najważniejszych rozgrywkach ligowych – od PKO BP Ekstraklasy, przez Betclic 1. i 2. ligę, aż po Betclic 3. ligę, a także w Orlen 1. i 2. lidze kobiet. Od minuty ciszy rozpocznie się również niedzielny mecz kwalifikacji do mistrzostw Europy U-19 kobiet Polska – Rumunia w Gnieźnie oraz wtorkowe spotkanie kwalifikacji do mistrzostw świata kobiet Polska – Irlandia w Gdańsku.

Piłkarski świat żegna Jacka Magierę

Kondolencje rodzinie i bliskim składają przedstawiciele klubów, PZPN oraz osoby ze świata sportu – w tym znani piłkarze, trenerzy i działacze, którzy podkreślają jego profesjonalizm, pasję i wpływ na rozwój polskiej piłki.

Trenerze, nie tak miało być… Wyrazy współczucia dla rodziny i najbliższych – pisze na platformie X Robert Lewandowski.

Na śmierć selekcjonera zareagował również inny, słynny piłkarz.

Brak słów – napisał Zbigniew Boniek.

Kondolencje w mediach społecznościowych składają kluby piłkarskie, między innymi Legia Warszawa, Widzew Łódź, Zagłębie Sosnowiec, Motor Lublin, Raków Częstochowa, Cracovia i wiele innych. W tym oczywiście Śląsk Wrocław.

To ogromnie smutny dzień dla Śląska Wrocław i całej polskiej piłki nożnej. Z ogromnym żalem przyjęliśmy informację o śmierci Jacka Magiery. 49-latek dwukrotnie pełnił funkcję trenera Śląska Wrocław, z którym w 2024 roku zdobył wicemistrzostwo Polski. Ostatnio pracował w sztabie reprezentacji Polski. Był wyjątkowym człowiekiem. Dołączamy do prośby PZPN o uszanowanie prywatności i spokoju bliskich w tym bardzo trudnym czasie. W imieniu Śląska Wrocław składamy wyrazy współczucia bliskim i rodzinie zmarłego. Niech spoczywa w pokoju” – napisali przedstawiciele Śląska Wrocław.

Show Comments (0) Hide Comments (0)
guest

0 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze Najwięcej głosów

Dołącz do newslettera!

Co słychać we Wrocławiu? Sprawdź pierwszy. Nie przegap tego, o czym mówi miasto

Zapisując się, akceptujesz nasz Regulamin oraz Politykę prywatności. Twoje dane będą przetwarzane wyłącznie w celu wysyłki newslettera.