Blisko WrocławiaSportWiadomościWideo/Galerie

Gwiazdy piłki nożnej zawitały do Wąsosza – absolutnie wyjątkowe sportowe spotkanie [VIDEO]

0

Kilka tysięcy widzów obejrzało niezwykle interesujący mecz oldboyów Orla Wąsosz – FC Barcelona, przy wspaniałej oprawie i organizacji. Po raz pierwszy do Polski, dzięki staraniom władz Orli Wąsosz, zawitała tak wspaniała drużyna w kategorii wiekowej oldboyów.

Piłkarze Barcelony zwyciężyli w zapowiadanym przez nasz portal meczu 10:3, ale jak powiedzieli nam, to nie wynik był najważniejszy w tym spotkaniu. Przeciwnik był twardy, tutaj gra się twardy futbol, ale to był też mecz charytatywny dla dzieci. Dla dzieci, które walczą z rakiem. Pomagamy zbierać pieniądze na ten cel, dlatego wynik meczu nie ma znaczenia – mówią zawodnicy obu ekip.

Cały dochód ze spotkania wesprze małych pacjentów z Przylądka Nadziei – Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, o którym pisaliśmy w naszym portalu. Ponadto na stadionie można było także przekazać datek wolontariuszom Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Odbyła się również licytacja, z której dochód również został przekazany fundacji.

Wystawiona została m.in. koszulka z podpisem zawodnika reprezentacji Polski Piotra Zielińskiego. Koszulkę tę wylicytowała firma Chemeko System, która była jednym ze sponsorów imprezy. Dlaczego warto wspierać takie inicjatywy zdaniem przedstawicieli Chemeko-System? Honorowym gościem na meczu był europoseł Prawa i Sprawiedliwości – Ryszard Czarnecki. Lokalne władze włożyły sporo pracy by mecz mógł dojść do skutku i miał tak wspaniałą oprawę. Mówią o tym burmistrz Wąsosza Paweł Niedźwiedź oraz wicestarosta powiatu górowskiego Grzegorz Kordiak. Zobacz nasze video.

Ten mecz z pewnością będzie zapamiętany przez całą społeczność Wąsosza na długie lata.

Łukasz Ciona

Nocni agresorzy – usiłowali napaść na policjantów

Poprzedni artykuł

Kolejna zielona plamka na mapie miasta – rewitalizacja terenów wokół Stawu Maślickiego

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.