fot. Gwardia Wrocław

Po porażkach w dwóch pierwszych spotkaniach, podopieczni Rainera Vassiljeva zagrają wyjazdowy mecz z BBTS-em Bielsko-Biała. To okazja, by Chemeko-System Gwardia Wrocław wygrała w tym sezonie po raz pierwszy.

Bielszczanie, podobnie jak poprzedni rywal Gwardii – MKS Będzin – są zaliczani do czołówki TAURON 1.Ligi. Siatkarze spod Klimczoka w pierwszym meczu sezonu pokonali SMS Spała 3:1, jednak później ulegli BKS Visła Proline Bydgoszcz 2:3. To znak, że bielszczan da się pokonać, w co wierzą zawodnicy Gwardii.

Porażki nas motywują i zachęcają do jeszcze cięższej pracy. Mamy jeden cel, którym jest spotkanie z Bielskiem. Chcemy w tym meczu wskoczyć na zwycięską drogę. Gramy na ich terenie, wiemy że też chcą walczyć o awans. Pracujemy i wierzę, że w tym meczu będziemy potrafili utrzymać wysoki poziom dłużej, niż fragmentami – mówi Rafał Sobański, przyjmujący Chemeko-System Gwardii Wrocław.

Wtóruje mu rozgrywający, Sebastian Matula. – Przyjęliśmy te porażki na klatę. Mamy 28 meczów do zagrania. Jest niedosyt, ale nie demonizujmy tych porażek. Nie szukamy przyczyn dookoła, szukamy ich w sobie samych. Do Bielska jedziemy po punkty. Rewelacyjnie byłoby tam wygrać za trzy punkty. Atmosfera w zespole jest dobra, ale musimy dalej być monolitem i wejść na zwycięskie tory.

Zawodnicy podkreślają, że mimo słabszego początku rozgrywek, atmosfera w zespole jest dobra i drużyna jest świadoma błędów, które trzeba wyeliminować.

– Nie uważam, że w pierwszych dwóch meczach zabrakło nam koncentracji. Byliśmy nabuzowani, pełni energii, ale w trzecim secie meczu z Wrześnią opadliśmy z sił. Przeciwnik to wykorzystał i właśnie przez ich dobrą grę przegraliśmy ten mecz – tłumaczy Rafał Sobański. – Wiedzieliśmy, jakim zespołem jest Będzin. Zagraliśmy dobry mecz, ale mamy jeden mankament. Nie potrafimy ustabilizować formy podczas meczu. Tracimy głupie punkty seriami. Jeśli wyciągniemy statystyki, to to był dość równy mecz – dodaje przyjmujący wrocławian.

Mecz z BBTS-em Bielsko-Biała będzie kolejnym ważnym testem dla drużyny prowadzonej przez Rainera Vassiljeva. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 8 października, o 18:00. Relacje LIVE w serwisie Polsat BOX.

Pędził 120 km/h w terenie zabudowanym i przejechał na czerwonym

Poprzedni artykuł

Tym przetargiem Robert Raczyński pozbawił pracy około 60 osób?

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.