fot. POLICJA DOLNOŚLĄSKA

Policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o udział w grupie przestępczej i pranie brudnych pieniędzy pochodzących z oszustw. Wcześniej zatrzymano już trzech mężczyzn, wobec których sąd zastosował tymczasowe areszty. Dokonano też tymczasowego zajęcia mienia luksusowych apartamentów i nieruchomości zakupionych przez podejrzanych o wartości szacunkowej około 24 mln złotych. 

Funkcjonariusze do walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu zatrzymali w ubiegłym tygodniu na terenie Warszawy 40-letnią prawniczkę. Kobieta podejrzana jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, prania brudnych pieniędzy pochodzących z oszustw. Cała sprawa prowadzona jest przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu w ramach toczącego się śledztwa.
Środki finansowe pochodzące z nielegalnej działalności zostały pozyskane wcześniej za pośrednictwem jednego z internetowych serwisów aukcyjnych. W przedmiotowej sprawie zatrzymano już w 2020 roku trzech podejrzanych mężczyzn w wieku 29, 32 i 43 lat – jeden z nich to radca prawny, wobec których orzeczono tymczasowe areszty na okres od 3 miesięcy do 1,5 roku. Ponadto zatrzymano także 3 inne osoby współdziałające z rozbitą grupą.
Na obecną chwilę działania Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu oraz Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu doprowadziły do zabezpieczeń majątkowych w postaci luksusowych apartamentów i nieruchomości zakupionych przez podejrzanych o wartości szacunkowej około 24 mln złotych.
Sprawa ma charakter rozwojowy. Możliwe dalsze zatrzymania oraz zabezpieczenia majątkowe – informuje podkom,. Wojciech Jabłoński.
Na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów sąd zastosował wobec 40-letniej kobiety tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Hubert Hurkacz nagrodzony za dobry rok – nominowany w plebiscycie Przeglądu Sportowego

Poprzedni artykuł

“Jeszcze wyrosną skrzydła aniołom z Nadodrza” – wyjątkowa powieść o czasach powojennych [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.