Tego lata wrocławskie ZOO pobiło swój rekord z 2017 roku. Tylko w lipcu i sierpniu przyjęło 620 602 osób z Polski i zagranicy. Wakacyjna frekwencja stanowi 54,34% z całej odnotowanej w 2021 r.

Wrocławskie ZOO chwali się imponującymi statystykami jakie udało im się uzyskać tego lata. Jak pokazują dane sprzedano najwięcej biletów dla rodzin, w tym tych łączonych z innymi wrocławskimi atrakcjami – Hydropolis i Aquaparkiem. Wzrosła sprzedaż biletów promocyjnych dla seniorów, osób niepełnosprawnych, czy członków programu Nasz Wrocław oraz kart rocznych. Z oczywistych powodów spadła liczba sprzedawanych biletów dla grup. W tym roku zwiedzający nie zawiedli również pod względem wsparcia dla ochrony zwierząt w środowisku naturalnym. B ilet z opcją ZOO NA RATUNEK wybrało w wakacje aż 176 296 osób, czyli więcej niż w 2019 r.

Oprócz około 10 tys. zwierząt z 1,1 tys. gatunków zwiedzający mieli do wyboru zwiedzanie z edukatorem, a dla dzieci zorganizowano dodatkowo półkolonie. W efekcie od stycznia br. zoo odwiedziło 1 140 081 osób, co już stanowi przekroczenie całorocznej frekwencji w 2020 r., która wyniosła 942 107.

Kto odwiedził wrocławskie ZOO?

Większość zwiedzających stanowili Polacy, którzy pochodzili głównie z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Śląska i Małopolski. Grupa obcokrajowców skurczyła się, ale odnotowano wizyty Ukraińców, Niemców, Czechów, Brytyjczyków, a nawet Tajlandczyków, Argentyńczyków, czy Uzbekistańczyków.

Goście najchętniej płacili kartą płatniczą oraz przez internet.

Maluchy jak magnes

Wrocławskie zoo przyciąga zwiedzających dużą różnorodnością gatunków zwierząt. Nie bez znaczenia są też maluchy, które przychodzą tu na świat. Dość wspomnieć, że tylko w tym roku odnotowano narodziny 153 przedstawicieli zagrożonych wyginięciem. Wśród nich warto odnotować narodziny nosorożca indyjskiego, żyrafy siatkowanej, milu, daniela mezopotamskiego, takina złotego, oryksa szablorogiego, bantenga, pantery mglistej, wari rudego, rudawki madagaskarskiej, szpaka balijskiego, dzioborożca palwańskiego, papużki ostrosternej, żółwia Mccorda, szyszkowca mozabickiego czy pończosznika z San Francisco. Odwiedzając zoo większość z nich można zobaczyć na wysłane oczy.

Najnowszą atrakcją jest też niewątpliwie nowo otwarta Ptaszarnia. To jeden z najstarszych i najpiękniejszych budynków we wrocławskim zoo, który po generalnym remoncie, stał się domem dla egzotycznych, rzadkich i zagrożonych gatunków ptaków. Tu również warto zwrócić szczególną uwagę na oprawę edukacyjną, bo w bardzo prosty i atrakcyjny sposób uchyla rąbka tajemnicy świata ptaków.

Półkolonie okazały się strzałem w 10!

W te wakacje wrocławskie zoo po raz pierwszy zorganizowało półkolonie dla dzieci w wieku od 7 do 12 roku życia. Odbyło się 5 turnusów, podczas których 1 09 dzieciaków miało okazję zbliżyć się do natury i zwierząt mieszkających w zoo. Każdego dnia uczestnicy poznawali zupełnie inny kontynent i zwierzęta go zamieszkujące. Pięć dni było zapełnionych warsztatami tematycznymi, zakładaniem, zdejmowaniem i analizowaniem zebranego w nocy materiału z fotopułapek, rysowaniem i malowaniem zwierząt, ciekawymi eksperymentami naukowymi, zajęciami jogi, a także zabawami na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że większość dzieci zadeklarowało chęć uczestnictwa w przyszłorocznej edycji półkolonii letnich.

Głogów: Uczeń uderzył nauczycielkę w twarz

Poprzedni artykuł

Jakub Zbydek i Paweł Lewandowski mają chrapkę na Olimpiadę [WIDEO]

Następny artykuł

Możesz także polubić

3 Komentarze

  1. Spędami się nie interesuję.

  2. […] Przypomnijmy, że tego lata wrocławskie ZOO pobiło swój rekord z 2017 roku. Tylko w lipcu i sierpniu przyjęło 620 602 osób z Polski i zagranicy. Wakacyjna frekwencja stanowi 54,34% z całej odnotowanej w 2021 r. Więcej na ten temat przeczytasz: TUTAJ!  […]

  3. […] Przypomnijmy, że tego lata wrocławskie ZOO pobiło swój rekord z 2017 roku. Tylko w lipcu i sierpniu przyjęło 620 602 osób z Polski i zagranicy. Wakacyjna frekwencja stanowi 54,34% z całej odnotowanej w 2021 r. Więcej na ten temat przeczytasz: TUTAJ!  […]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.