Polska – jako pierwsze europejskie państwo – wdraża system obrony sanitarnej granic. Pierwszy punkt kontrolny w województwie dolnośląskim został uruchomiony na przejściu granicznym w Jędrzychowicach.

Podczas popołudniowego briefingu wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski poinformował o wdrożeniu systemu obrony sanitarnej granic. Osobom przybywającym do Polski w autobusach i busach mierzona jest temperatura ciała, a także pobierane są karty lokalizacyjne. Dzięki współpracy z Policją, Strażą Pożarną oraz Strażą Graniczną, punkt został uruchomiony bardzo szybko.

Wojewoda przekazał również aktualne informacje, dotyczące zdiagnozowanych pacjentów. Na Dolnym Śląsku został potwierdzony trzeci przypadek zachorowania na wirusa COVID-19. Jest to osoba starsza, znajdująca się w grupie ryzyka, pochodząca z otoczenia pacjenta zdiagnozowanego wczoraj. Stan obu tych pacjentów jest poważny – informował Wojewoda.

Odwołane będą wszystkie imprezy kulturalne, w których przewidziano udział licznej publiczności, np. koncertu The Dire Straits Experience, planowanego na sobotę 14 marca w Hali Stulecia. Decyzje w kwestii mniejszych imprez w salach koncertowych i halach sportowych będą zapadać adekwatnie do oceny służb sanitarnych. Natomiast mecze będą rozgrywane bez udziału publiczności.

Z kolei dolnośląski kurator oświaty w wydanym dzisiaj oświadczeniu skierowanym do dyrekcji i nauczycieli wszystkich szkół w województwie, napisał m.in., że zaleca się odwołanie lub zmianę terminu wycieczek i wyjazdów poza obszar Dolnego Śląska oraz ograniczanie do niezbędnego minimum wszelkich lokalnych wycieczek, wyjść lub wyjazdów.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego (z godz. 17:00):

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 302,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 552,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV: 48,
  • liczba osób, u których stwierdzono zachorowanie: 3.

Nowa stacja Wrocławskiego Roweru Miejskiego – tym razem na Przedmieściu Oławskim

Poprzedni artykuł

Jechał do przodu, a licznik kręcił się do tyłu – stanął w miejscu

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

1 Komentarze

  1. […] rząd zdecydował ogólnopolskim zakazie organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Wczoraj wdrożono system sanitarnej obrony granic państwa. Kudowie-Zdroju, Boboszowie i Tłumaczowie – na granicy z Czechami oraz Kołbaskowo, Olszyna, […]

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.