Samorząd Środy Śląskiej zrealizował ważny projekt. Wspólnie z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A. poszerzy się potencjał rozwojowy tej gminy.

Wczoraj odebrany został pierwszy odcinek drogi gminnej w podstrefie Środa Śląska. Zadanie zrealizowano w oparciu o porozumienia z września 2019 r. Zakres zadania obejmował budowę drogi gminnej w obrębie Święte na długości 400 m, łączącej drogę gminną w ciągu ul. Innowacji z terenami inwestycyjnymi w Podstrefie Środa Śląska oraz budowę odcinka kanalizacji deszczowej o długości 270 m w pasie drogi gminnej w celu odwodnienia drogi oraz przyległych terenów inwestycyjnych.

Koszt inwestycji wyniósł prawie 1,2 mln zł. Efektem docelowym jest poprawa warunków inwestycyjnych w obrębie nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży na rzecz przedsiębiorców zainteresowanych inwestycjami na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w podstrefie Środa Śląska. To także zwiększenie atrakcyjności inwestycyjnej dla Gminy Środa Śląska.

Cały projekt był do zrealizowania dzięki montażowi przeprowadzonemu przez LSSE S.A., Gminę Środa Śląska oraz przy dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych.

Zawisły już wiechy – finał prac konstrukcyjnych w Domu na Kurkowej i Grabiszyńskiej 141

Poprzedni artykuł

Wracamy na wrocławskie niebo – znamy datę od kiedy ruszą regularne połączenia lotnicze

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.