zdjęcia: Gmina Długołęka

Park Szczodre zlokalizowany w gminie Długołęka przeszedł gruntowny remont i urzeka swoim pięknem. Po rewitalizacji odwiedza go w ciepłe weekendy nawet kilkanaście tysięcy osób. Odwiedzający mogą skorzystać z pięknych tras spacerowych i wielu atrakcji dla dzieci. Teraz powstaje tam także most Karoli.

Trwają prace inwestycyjne. Zakończono roboty polowe oraz betony podkładowe na podporach skrajnych. Przed wykonawcą kontynuacja robót zbrojarskich oraz wykonanie oczepu podpory pośredniej oraz przyczółku korpusu podpory skrajnej – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Most Karoli istniał niegdyś nad jednym ze stawów w parku w Szczodrem. Księżniczka szwedzka Karola von Holstein-Gottorp-Vasa, żona króla Saksonii Alberta Wettyna, połowę życia spędziła w tej miejscowości. Całą swoją pasję i miłość księżniczka, a potem już królowa, poświęciła na upiększanie pałacu i parku. Ufundowała nie tylko remont kościoła w pobliskim Domaszczynie, ale przede wszystkim dbała o rozwój infrastruktury parkowej.

Teren parku Szczodre położony jest na obszarze natura 2000, oprócz nowych atrakcji są na nim także zabytki, w tym pozostałości po pałacu Sybilli z 1851 roku.

Sinner był lepszy. Druga porażka Hurkacza w ATP Finals

Poprzedni artykuł

Atrakcje dla miłośników psów i szycie misiów dla hospicjum w Magnolia Park

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.