0

Święta Bożego Narodzenia to taki czas, w którym wszelka działalność charytatywna – również nieformalna, wypływa ze zdwojoną siłą na każdy obszar i dziedzinę życia. 

W minioną sobotę 21 grudnia br., wspaniałym gestem popisała grupa przyjaciół, organizując mini turniej piłkarski i zbierając przy tym karmę, koce i inne przedmioty pierwszej potrzeby dla bezdomnych zwierząt.

Turniej odbył się na boisku przy ulicy Orzechowej, na osiedlu Gaj. Mimo zimowej aury, do gry zebrało się ponad 30 zawodników reprezentujących różne kluby sportowe, w tym kilkunastu, niezrzeszonych nigdzie amatorów.  Wszystko odbyło się we wspaniałej atmosferze pod hasłem „mecz przyjaźni”.

Na świąteczne granie w piłkę spotykamy się w podobnym gronie od 5 czy 6 lat. To taka forma „sportowej wigilii”. Rok temu wpadliśmy na pomysł, żeby przy okazji zrobić coś dobrego i wspomóc wrocławskie schronisko dla zwierzaków. Zebraliśmy kilkadziesiąt kilogramów karmy i inne potrzebne rzeczy – opowiada Konrad Hylewicz, trener w Juventus Academy Wrocław i współorganizator wydarzenia. Drugim organizatorem był Adrian Suska – trener kickboxingu we WroxGym. Trzymamy kciuki za kontynuację takich pozytywnych inicjatyw!

Maciej Fedorczuk

Kalorie w wigilijnych potrawach – nie odbiorą nam radości rodzinnej kolacji

Poprzedni artykuł

Boże Narodzenie 2019

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.