Centrum Historii Zajezdnia do 28 października gości wystawę poświęconą generałowi Stanisławowi Maczkowi. To spora gratka dla wszystkich miłośników historii.

Wystawa „Generał Maczek i jego żołnierze” to projekt multimedialny, a co ważne dla zwiedzających – plenerowy. Można więc go oglądać całodobowo. Wystawa po raz pierwszy zaprezentowana została we wrześniu ubiegłego roku w Warszawie. Co ciekawe w między czasie przebyła drogę do holenderskiej Bredy, gdzie opowiadała o 75. rocznicy wyzwolenia tego polonijnego miasta.

Wystawa nieprzypadkowo odwiedziła Wrocław. Przywiązany do Lwowa gen. Maczek, absolwent filozofii na tamtejszym uniwersytecie, gdyby mógł po wojnie wrócić do Polski – tłumaczy Roman Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Wystawa opowiada o losach 10. Brygady Kawalerii we wrześniu 1939 roku, ale i o 1. Dywizji Pancernej, która wyzwalała wspomnianą już Bredę. Fotografie, unikatowe filmy – to wszystko znajdziemy podczas niezwykłej podróży w przeszłość. To także niezwykły hołd złożony ludziom bohaterskich czynów, a za takie należy uznać dramatyczne niekiedy losy generała Maczka i jego żołnierzy.

Zapraszamy do zobaczenia wystawy „Generał Maczek i jego żołnierze” w Centrum Historii Zajezdnia (ul. Grabiszyńska 184) we Wrocławiu. Wstęp wolny. Wystawę można oglądać do 28 października.

IRONMANI wspierają Fundację „POTRAFIĘ POMÓC” – możesz wesprzeć CENTRUM DIAGNOSTYCZNO-TERAPEUTYCZNE CHORÓB RZADKICH

Poprzedni artykuł

„Przeciw Polskiej Republice Rad!” – wystawa o walce z bolszewikami i Cudzie nad Wisłą

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.