Policjanci zostali zaproszeni do odwiedzin w żłobku Krasnale Wrocławskie z okazji Święta Policji. Maluchy wręczyły mundurowym własnoręcznie stworzone rysunki i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Funkcjonariusze opowiedzieli natomiast o służbie w granatowym mundurze.

— Policjanci z chęcią odwiedzają maluchy w żłobkach, przedszkolach i szkołach, aby przekazać im ważną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa. Kilka dni temu mundurowi z Krzyków odbyli niezwykle miłe spotkanie z podopiecznymi placówki na ulicy Życzliwej, którym opowiedzieli czym zajmują się policjanci i jak wygląda służba w granatowym mundurze — mówi mł. asp. Aleksandra Pieprzycka.

Zagadnienia poruszane podczas rozmów z dziećmi zostały dobrane do ich wieku, dlatego też poruszone zostały tematy bezpiecznej drogi do żłobka, bezpiecznych zabaw poza domem, a także przypomniano dzieciom numery alarmowe oraz zaprezentowano sprzęt policyjny.

Policjanci nie omieszkali zaprezentować radiowozu. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem służbowego pojazdu, a także zobaczenia wnętrza tego nietypowego samochodu. Nie zabrakło włączenia sygnałów świetlnych, co zawsze sprawia radość i to nie tylko tym najmłodszym.

Mundurowi planują już kolejne odwiedziny nie tylko u maluchów, ale też ich starszych koleżanek i kolegów.

Pogróżki dla Jacka Sutryka. Antysemici grożą mu śmiercią

Poprzedni artykuł

Mecze Śląska Wrocław zorganizowane najlepiej w Polsce. Jeden z najbezpieczniejszych stadionów

Następny artykuł

Możesz także polubić

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.