Samotne matki, bezdomne rodziny, dzieci z domu opieki i inne osoby w potrzebie otrzymały już 50 tysięcy produktów spożywczych i gospodarczych. Akcja „Kupując Pomagasz”, organizowana przez Frisco.pl we współpracy z Fundacją UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej, właśnie dobiegła końca.

Frisco.pl to sklep internetowy, który we Wrocławiu działa od grudnia 2020 roku. To także marka zaangażowana społecznie, co we Wrocławiu pokazuje od samego początku. W grudniu, a więc w pierwszym miesiącu działalności w mieście, zorganizowała akcję dobroczynną pod hasłem „Kupując Pomagasz”. W jej ramach sklep wraz z partnerami podarował potrzebującym prawie 50 tysięcy produktów spożywczych, kosmetyków i artykułów gospodarstwa domowego. Przekazywanie produktów zakończyło się w marcu 2021 roku.

Do tej pory pomagaliśmy lokalnej społeczności w Warszawie, gdzie działamy od 14 lat i gdzie jesteśmy niekwestionowanym liderem. Z roku na rok obdarowujemy więcej osób, mamy ogromne doświadczenie w przeprowadzaniu akcji pomocowych. Cieszymy się, że po uruchomieniu działalności we Wrocławiu, możemy pomagać także mieszkańcom tego miasta. W akcję zaangażowani są nasi klienci, których serca są wielkie. Wspierają nas także producenci i dostawcy, z którymi współpracujemy na co dzień – mówi Karolina Mieczkowska, kierownik marki

Produkty przekazane przez sklep internetowy trafiły do lokalnych organizacji wspierających najbardziej potrzebujących za pośrednictwem warszawskiego i wrocławskiego Banku Żywności. Wśród organizacji z Wrocławia, do których trafiła pomoc, są: Stowarzyszenie Misja Dworcowa, Stowarzyszenie Pierwszy Krok i Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych Dziecięcy Dom.

Współpraca z Fundacją UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej

Od samego początku w akcję zaangażowana jest Martyna Wojciechowska – znana polska podróżniczka i dziennikarka. Od roku 2019 akcja organizowana jest przy współpracy z założoną przez nią Fundacją UNAWEZA. W ramach współpracy Frisco.pl i Fundacja UNAWEZA prowadzą także stałe działania – każdy klient sklepu ma możliwość jednorazowego skorzystania z kodu rabatowego, który obniża wartość zamówienia o 10 zł. Za każdy wykorzystany kod Frisco.pl przekazuje 10 zł na rzecz podopiecznych Fundacji UNAWEZA.

Fundacja UNAWEZA pomaga kobietom w Polsce i na świecie, poprzez wyrównywanie szans ekonomicznych, społecznych i prawnych. Zapewnia dostęp do edukacji, opieki medycznej i spełnia ich marzenia. Dewizą Fundacji UNAWEZA jest hasło „Dajemy Kobietom Skrzydła”.

Piotr Krejner
materiały prasowe

Arcybiskup wydał dekret. Zaleca by odwołać wspólne uroczystości komunijne

Poprzedni artykuł

Kontrole zwolnień lekarskich. W 2020 roku zakwestionowano je na ponad 15 mln złotych

Następny artykuł

Zainteresuje Cię także:

Komentarze

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.